Prva pobeda Tuhela kao trenera Čelsija, Lids iznenadio Lester (VIDEO)

Tomas Tuhel je ostvario prvi trijumf kao trener Čelsija i to na drugom meču na klupi ovogo kluba protiv Barnlija od 2:0 (1:0). Domaćin je odigrao solidan meč sa dosta prilika i sa dva gola u mreži rivala. Pet minuta pre odmora “plavci” su poveli, sve je krenula od Maunta, koji je dodao loptu do Odoija, ovaj je proigrao Aspilikuetu čiji udarac sa desrtak metera je bio neodbranjiv za vođstvo od 1:0.

U drugom poluvremenu dve najbolje prilike imali su, Odoi u 58.minutu kada je pogodio stativu, te Pulišić čiji je udarac bio neprecizan, da bi sedam minuta pre kraja Alonso iz okreta sa sšest, sedam metara zakucao loptu za konačnih 2:0.

Čelsi je sedmi sa 33 boda, dok je Barnli na 16.mestu sa 22 boda.

Veliko iznenađenje napravio je Lids slavivši u Lesteru 3:1 (1:1). Ništa nije naslućivalo ovakav kraj kada su “lisice” povele golom Barnsa u 13.minutu. Ipak gosti su uzvratili samo dva minuta kasnije preko Daglasa. Ovaj rezultat je bio na snazi do 70.minuta kada je usledio preokret. Strelac je bio Bamford na asistencije Rafinje. Sve je bilo rešeno pet minuta pre kraja kada se Bamford našao u ulozi asistenta, a Herison je zapečatio sudbinu Lestera.

Lester je trenutno treći sa 39 boda, dok je Lids na 12.mestu sa deset bodova manje.