Lacio se "osvetio" Atalanti za Kup, minimalac Udineza,remi Kaljarija i Sasuola, silna Đenova, sigurni Napoli i Roma (VIDEO)

U derbiju kola Lacio je u Bergamu dobio Atlantu 3:1 (1:0). na taj način su se Rimljani osvetili za eliminaciju iz Kupa. Već u 3.minutu Marušić je načeo goste, da bi Korea u 51.minutu duplirao rezultat. Smanjio je Pašalić u 79.minutu i dao je nadu domaćinu da mogu da izbegnu poraz. Ipak samo tri minuta kasnije Murići je vratio dva gola viđka i obezbedio je trijumf.

Lacio je prestigao današnjeg rivala i na tabeli i sada je peti sa 37 bodova, jednim više upravo od Atalante.

Prvi nedeljni meč 20.kola završen je pobedom Udinezea u Speciji od 1:0 (0:0). Domaćinu je presudio De Pol u 52.minutu sa penala. Strelac jedinog gola isključen je u 76.minutu kada je dobio drugu javnu , da bi deset minuta kasnije i kod domaćina isključen bio Saponara.

Udine je na 13.mestu sa 21 bodom, dok Specija ima tri manje na 16.mestu.

Đenove je ubedljivo savladala domaći krotone 3:0 (2:0). Najzaslužniji je dvostruki strelac Destro koji je tresao mrežu u 24.i 50.minutu, dok je u 29.minutu gol dao Lenart.

Gosti su na 14.mestu,a Krtone je poslednji.

Kaljari je odigrao sa Sasuolom 1:1 (0:0). Gosti su vodili golom Pedra u 75.minutu, da bi Boga izjednačio u nadoknadi.

Bez većih problema Napoli je pobedio Parmu 2:0 (1:0). Golove za domaćine dali su Elmas u 32. i Politano u 82.minutu.

Napoli je peti sa 367 bodova, koliko imaju šesta Roma i sedmi Lacio, a Parma je u opasnoj zoni.

Sigurna je bila i Roma koja je savladala Veronu 3:1 (3:0). Rimljani su čitav posao završili u prvih 45.minuta meča. Mančini je u 20.minutu iskoristio asistenciju Pelegrinija za vođstvo od 1:0. Dva minuta docnije Mkitarijan koristi dodavnje Majorala za sigurnih 2:0. Sedam minuta kasnije i sam Majoral daje gol za velikih 3:0. U nastavku je Koli samo ublažio poraz. za Veronu je do 57.minuta igrao Ivan Ilić, a Darko Lazović je odigrao ceo meč. Roma se popela na treće mesto sa 40 bodova, dok Verona ima deset manje na devetom mestu.