Tenis

Nadal i Medvedev u finalu US Opena

panski teniser Rafael Nadal plasirao se u finale US Opena nakon što je rano jutros savladao Matea Beretinija sa 3:0 (7:6,6:4,6:1). Meč je trajao 158 minuta.

Ovo će biti peto Rafino finale Njujorka i prilika da osvoji 19. Grend slem pehar, čime bi smanjio zaostatak za rekorderom Rodžerom Federerom na samo jedan.

Nakon ispadanja Novaka Đokovića i Rodžera Federer jadno je bilo da je Nadal prvi favorit turnira, a biće u prilici da stigne do 19 Gren slema u karijeri.

Krajnji rezultata to ne govori, ali Berentini nije uopšte odigrao loš meč. Da je Italijan kojim slučajem osvojio prvi set ko zna kako bi se meč dalje odvijao. Na 5:4 za Nadala servirao je Berentini i malo je falilo da izgubi na svoj servis. Uspeo je nekako da se izvuče, a ušlo se u taj-brejk. Poveo je Italijan sa 6:4 i imao je dve set lopte. Umesto da lagano privede kraju dozvolio je rivalu da osvoji četiri naredna poena i da povede sa 1:0 u setovima.

Nešto manje uzbuđenja viđeno je u drugom setu. Do sedmog gema obojica su bili sigurni na svom servisu, a onda Nadal stiže do brejka što mu je bilo dovoljno za 6:4 i 2:0.

U trećem setu postojao je samo jedan teniser na terenu. Stigao je Nadal do dva brejka, u prvom i petom gemu, Italijan je na kraju osvojio sam jedan gem, za konačnih 3:0 u setovima.

Rival Nadalu u velikom finalu biće sjajni Danil Medvedev koji je bio bolji od Grigora Dimitrov 3:0 (7:6 (7:5), 6:4, 6:3).