Tenis

Lajović u osmini finala turnira u Argentini

Srpski teniser Dušan je uspešno počeo takmičenje na turniru Argentina Open.

Lajović je trijumfovao protiv domaćeg tenisera Fakunda Banjisa u prvom kolu turnira u Buenos Ajresu rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:4), 6:1 nakon jednog časa i 24 minuta igre.

Domaći rival koji je 190. igrača sveta je prvi načinio brejk u drugom gemu i poveo 3:0, međutim Lajović se vratio u meč brejkom u petom gemu, da bi nakon toga protivnici bili sigurni nasvoj servis nakon što Srbin u devetom gemu nije iskoristio brejk loptu. Taj-brejk je odlučivao pobednika u prvom setu u kome je Lajović bio uspešniji i poveo 1:0 nakon 7:4 posle 55 minuta igre.

Lajović je dosta lakše rešio drugi set u svoju korist dopustivši rivalu da osvoji samo jedan gem i nakon brekova u drugom i šestom posle 6:1 nakon 29 minuta igre u drugom delu meča pobedio.

Lajović će u osmini finala u singlu Argentina Opena igrati protiv pobednika meča između Francuza Gaela Monfisa i Urugvajca Pabla Kuevasa, a na ATP turniru u Buenos Ajresu, koji se igra se na šljaci za nagradni fond 648.180 američkih dolara, će u dublu sa Austrijancem Andreas Hajder Maurerom u prvom kolu igrati protiv Meksikanca Santjaga Gonzalesa i Čileanca Hulija Peralta.