Tenis

Krenuo je AO, Đere ispao, Federer siguran, mlada Gauf izbacila Venus Vilijams, kiša ometa takmičenje (FOTO+VIDEO)

Prvi je na teren od srpskih tenisera izašao Laslo Đere koji je eliminasan već u prvom kolu od Jošihita Nišioke rezultatom 3:1 (6:4, 3:6, 6:2, 7:6).
Srpski as je izgubio posle dva sata I 56.minuta borbe. Poražen je od tenisera čija je trenutna pozicija na ATP listi 71, dakle 31 mesto ispod Đerea, ali ni to nije vredelo.
U prvom setu su obojica tenisera bili sigurni na svom servisu, da bi Japanac uspeo da stigne do brejka u sedmom gemu što je bilo dovoljno za osvajanje seta. Nažalost Japanc odlično počinje treći set u kojem stiže do dva brejka I 4:0. Povratka nije bilo I ponovo je vodio sa 2:1. Velika borba je viđena u četvrtom setu. Po dva brejka su viđena na obe strane, a pobenika je odlučio taj-brejk. U njemu je Japanc bio surov sa 7:1 I konačnih 3:1.

Drugi set je počeo brejkom Nišioke, ali uzvratio je istom merom Đere već u drugom setu. Stiže naš do još jednog brejka u osmom gemu I kasnije do seta za 1.1 u setovima.
Rodžer Federer je ubedljivo pobedio Stiva Džonsona sa 3:0 (6:3, 6:2, 6:2) za samo 81.minuta.

Eventulani rival Švajcarca u drugom kolu mogao bi biti Filip Krajinović čiji je meč sa Kventinom Alisom prekinut zbog kiše. Iz istog razloga pekint je meč između Dušan Lajović i Kajla Edmunda. Sem Kveri je pobedio Bornu Čolića 3:0 (6:3, 6:4, 6:4). Gregor Dimitrov je posle preokreta savladao Huana Ignasia Londera 3:1 (4:6, 6:2, 6:0, 6:4), dpk je Stefanos Cicipas pobedio Salvatore Karusa 3:0 (6:0, 6:2, 6:23).

Kod dama smo već na startu videli jedno iznenađenje, Mlada Koko Gauf savladala je veteranku Venus Vilijams pobedom od 2:0 (7:6, 6:3).

Serena Vilijams nije imala problema i pobedila je Anastiju Potapovu sa 2:0 ( 6:0, 6:3). Karolina Voznijacki je bila sigurna protiv Kristi En i slavilaje sa 2:0 ( 6:1, 6:3).Petra Kvitova je razbila Katerinu Sinijakovo dobivši je 2:0 (6:1, 6:0).