Tenis

Krajinović i Lajović pobedili, poraz Kecmanović, poznat Novakov naredni rival (FOTO+VIDEO)

Vredelo je dva dana čekati.

Srpski teniseri imali su uspešan start na Australijan openu. Dvojica su prošli, a jedan je završio takmičenje.

Dušan Lajović je savladao Kajla Edmunda 3:0 (7:6 (9:7), 6:3, 7:6 (7:4), a Filip Krajinović je posle divovske borbe slavio protiv Kvenatana Halisa 3:2 (7:6 (9:7), 7:6 (7:1), 3:6, 4:6, 7:5).

Dosta se Lajović pomučio kako bi savladao Britanca. Dva od tri seta su rešena u taj – brejku u kojima je naš as bio prisebniji. Meč je trjao dva sata i 49 minuta. U prvom setu rival je vodio sa 2:5 i delovalo je da sve izgubljeno. Srbin se nije predavao i uspeo da stigne do taj – brejka u kojem je slavio sa 9:7. Drugi set je u potpunosti pripao Lajović u kojem je sa dva brejka stigao do laganih 6:3 i 2:0. Treći set je protekao bez brejkova, pa je ponovo viđen taj – brejk. U njemu je opet bio bolji Lajović za konačnih 3:0. Rival u drugom kolu mu je Polmans koji je savladao Kukuškina sa 3:2.

Šta tek reći za meč Krajinovića i Halisa. Meč je trajao punih četiri sata i 19 minuta igre. Srpski as je dobro počeo meč i imao je prednost u setovima od 2:0. Oba je dobio posle taj – brejka, doduše u drugom je bio prilično ubedljiv, 7:1. Očekivalo se da će sve biti završen u tri seta. Ipak, naredna dva seta osvaja Francuz, odlično je servirao što je bio osnovni problem za Krajinovića. Na kraju je pobednika odlučio peti set. U njmu je Halis prvi stigao do brejka i poveo je 4:3. Uzvratio je Srbin u sledećem gemu za 4:4. Potom je Krajinović osvojio 12.gem na servis rivala za 7:5 za konačnih 3:2. Naredni rival će mu biti Rodžer Federer koji je posao u prvom kolu lagano obavio juče.

Učešće na Australijan openu završio je Miomir Kecmanović porazom od Andresa Sepija sa 3:0 (6:4, 6:4, 7:6). Italijan u narednu kolu igra sa Stenom Vvvrinkom koji je dobio Damira Džuhmura 3:1 (7:5, 6:7,6:4, 6:4).

Rafael Nadal je pobedio Uga Delijena 3:0 (6:2, 6:3, 6:0), a naredni protivnik prvog reketa sveta biće bolji iz meča između Federika Delbonisa i Žoao Souse.

Ubedljiv je bio i Marin Čilić protiv Korantena Mutea koga je dobio 3:0 (6:3, 6:2, 6:4). istim rezultatom Dominik Tim je slavio protiv Andrijana Manarina (6:3, 7:5, 6:2). Naredni protivnik Novaka Đokovića je malo poznati Tacuma Ito. Japanac, inače 146. teniser sveta, je pobedio Prajneša Gunesvarana iz Indije sa 3:0 (6:4, 6:2, 7:5).