Tenis

Đoković ubedljiv protiv Italijana (FOTO)

Najabolji srpski teniser Novak Đoković je uspešno nastavio takmienje na Mastersu u Šangaju.

Đoković koji je treći na svetu je u trećem kolu pobedio Italijana Marka Čekinata koji je 21. na ATP listi rezultatom 2:0 po setovima 6:4 6:0 nakon 69 minuta igre.

Prvi set Đoković je rešio za 45 minuta zahvaljujući brejku u sedmom gemu, nakon što srpski as nije iskoristio brejk lopte u prvom i trećem, a Čekinato u četvrtom gemu i nakon 6:4 poveo 1:0 u setovima.

Treći teniser sveta rivalu u drugom setu nije dopustio da osvoji nijedan gem i nakon brejkova u prvom, trećem i petom gemu posle 24 minuta igre pobedio Italijana 2:0 u setovima.

Srpski teniser revanširao se Čekinatu za ovogodišnji poraz u četvrtfinlau na Rolan Garosu i pobedom se plasirao u četvrtfinale Mastersa u Šangaju, a sledeći rival će mi biti osmi igrač na svetu Kevin Anderson iz Južne Afrike, koji je pobedio 15. na ATP listi Grka Stefanosa Cicipasa rezutlatom 2:0, po setovima 6:4, 7:6 (7:1).