Tenis

Đoković ubedljiv protiv Gofana (FOTO)

Najbolji teniser sveta Novak Đoković je uspešno nastavio odbranu titule na Vimbldonu.

Đoković je u četvrtfinalu trećeg Gren Slema u sezoni pobedio Belgijanca Davida Gofana koji je 23. na svetu rezultatom 3:0, po setovima, 6:4, 6:0, 6:2 nakon jednog sata i 57 minuta igre.

Nakon što je Gofan propustio dve brejk lopte u trećem gemu, zatim je iskoristio prvu u sedmom gemu, da bi mu Đoković odgovorio ribrejkom, pošto je realizovao drugu brejk loptu u osmom gemu. Nakon toga je Đoković osvojio servis Belgijancu u 10. gemu, pošto je nanizao tri gema i realizovao prvu od dve uzastopne brejk lopte i nakon 6:4, posle minuta 48 igre, poveo 1:0 u setovima.

Srpki as je odmah na početku drugog seta je nanizao tri brejka. Prvo je iskoristio prvu brejk loptu rivala u drugom, a zatim sa nulom oduzeo servis Belgijancu u četvrtom gemu, da bi zatim Đoković realizovao i treću brejk, a u isto vreme i set loptu i nakon 31 minutua igre poveo 2:0 u setvoima. Ovo je bio deveti uzastopni gem koji je Srbin osvojio a u drugom delu igra rival nije osvojio nijedan gem.

Nakon što je odbranio jednu brejk loptu u provm gemu, Đoković je osvojio servis rivalu u četvrtom gemu, a zatim je najbolji teniser sveta, spasio dve brejk lopte Gofana u petom gemu. Đoković je iskoristio prvu brejk, a ujedno i meč loptu u osmom gemu i nakon 37 minuta igre u trećem delu meča trijumfovao posle 6:2, nakon 3:0 u setovima.

Sledeći rival Đokoviću u polufinalu će mu biti pobednik meča između 26. na svetu Argentinca Gvida Pelje i Španca Roberta Bautista Aguta koji je 22. na ATP listi.