Rukomet

Šterbik završava karijeru?

Jedan od najboljih svetskih golmana u istoriji rukometa, Arpad Šterbik (40), po okončanju ove sezone završiće svoju bogatu karijeru, prenose mediji iz Mađarske. Iskusni čuvar mreže je odbio ponudu Vesprema o produžetkau ugovor

Nekadašnji reprezentativac Srbije i Crne Gore, kasnije Španije, osvojio je pregršt medalja. Sa našom selekcijom je stigao do dve bronze na Svetskom prvenstvuu Egiptu i Francuskoj, dok je sa „furijom“ bio prvak Evrope i sveta, uz jednu bronzu i srebro.
Karijeru je počeo u Jugoviću iz Kaća sa kojim je osvojio Čelendž kup. Natupao je Vesprem, Sijudad real, Atletiko Madrid, Barselonu, Vardar, da bi se prošle godine ponovo vratio u Vesprem. Na klupskom nivou je četiri puta bi prvak Evrope, dok je 2005. godine proglašen najboljim rukometašem sveta.