Rukomet

Posle drame rukometaši Srbije na Evropskom prvenstvu

Rukometna reprezentacija Srbije je posle drame u “Spensu” pobediila Švajcarsku 32:31 (19:17), pa je kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije obezbedila učešće na Evropskom prvenstvu koje se održava sldeće godine u Austriji, Norveškoj i Švedskoj.

I pre ovog meča u poslednjom kolu kvalifikacija jasno je bilo da izabranicim selektora Peruničića treba pobeda nad Švajcarcima od šest i više golova razlike, a ukoliko bude manja zavisićemo od drugih rezultata koji su se na kraju i poklopili.

Prvi deo prvog poluvremena pripao je gostima. Konstatno su vodili i očito je važnost meča i domaći teren uticao na srpske rukometaše. Razlika u korst Švajcarca je išla od jednog do dva gola i jasno je bilo da je potrebna jača odbrana. Kako je meč odmicao stegli su “orlovi” odbranu i vrlo brzo su izjednačili. Ubrzo su prešli u vođstvo koje na poluvremenu iznosilo dva gola razlike.

Nastavili su naši momci sa dobrom igrom i u nastavku i kako je meč odmicaorazlika je rasla. U 17.minutu nastavka bilo je plus 5, 29:24. Nažalost nakon toga rival pravi seriju od 0:5 i šest minuta pre kraja pora vnava rezultat. Uspeli su naši da prekinu seriju i da postignu jedan gol, ali tri minuta pre kraja Švajcarska je povela. U poslednji minut se ulazi sa egalom 31:31. Zelenović postiže pogodak na pola minut pre kraja, a do kraja meča Švacarci nisu uspeli da izjednače rezultat, pa su bezbrižno poraženi jer su i oni obezbedili plasman na EP.

Najbolji kod “orlov” bili su Radivojević sa osam golova, Kukuć i Crnoglavac su dodali po šest.