Ostali sportovi

Vaterpolisti Srbije izvukli remi protiv Crne Gore

Vaterpolo reprezentacija Srbije rano jutros remizirala je sa Crnom Gorom 10:10 (4:3, 2:2, 2:4, 2:1), u prvom meču na Svetskom prvenstvu u Južnoj Koreji.

Izabranici selektora Savića su dobro počeli me. Strahinja Rašovića je pogodio za “delfine”. Potom je dva gola dao Dušan Mandić za 4:1,potom je bilo 6:3,pa je delovalo da ćemo lako do pobede.

Očekivano su Crnogorci zaigrali bolje i spustili su minus na jedan gol. Aktuelni osvajači Svetske lige su uspeli da sačuvaju prednost i poveli su 8:6 sredinom trećeg perioda. Ipak “ajkule” prave seriju od 3:0 i pred poslednji četvrtinu prelaze u vođstvo prvi put na meču.

Četiri minuta nismo videli gol, da bi Drašković pogodio za 8:10. U tim momentima je delovalo da klizimo ka porazu. Na dva i po minuta pre kraja Mandić pogađa za 9:10. Briljiraj su golmani i na jednoj i na drugoj strani, a na pola minuta pre kraja Srbija je imala napad sa igračem više. Nakon tajm-auta Strahinja Rašović pogađa za 10:10. Crnogorci su imali poslednji napad koji nisu iskoristili, pa je na kraju ostalo nerešeno.

GVANDŽU – Bazen Nambu univerziteta. Gledalaca: 500. Sudije: Vojvodin (Rusija), Cvart (Holandija)

SRBIJA: Rističević (osam odbrana), Mandić 3, V. Rašović, Ranđelović 1, Ćuk, Lazić, Vico, Dedović 1, Jakšić, Drašović, Stojanović 1, S. Rašović 4, Dobožanov.

CRNA GORA: Lazović (četiri odbrane), Brguljan 2, Radović 2, Petković, Čučković, Ukropina, Janović 2, Đurđić 2, Ivović 1, Spaić, Drašković 1, Murišić, Kandić.

Sledeći meč Srbija igra u sredu protiv Južne Koreje, a u grupi je još Grčka. Pobednik grupe ide direktno u četvrfinale.