Ostali sportovi

Vaterpolisti Šapca po prvi put u istoriji prvaci Srbije (VIDEO)

Vaterpolisti Šapca novi su prvaci Srbije nakon što su u majstorici finalne serije pobedili Crvenu zvezdu 10:9 (1:1, 4:3, 4:2, 1:3).
Ovo je Šapčanima prva titula prvaka u istoriji kluba, a pre toga su osvojili Kup Srbije. U prve dve četvrtine viđena je izjednačena borba u kojem ni jedan od klubova nije uspeo rezultatski da se odlepi. Na odmor domaćin odlazi sa golom viška, 5:4. U trećoj četvrtini Šapčani prave seriju od 3:0 i stižu do velikih četiri gola prednosti, 8:4. Na kraju trećeg perioda bilo je 9:6 i delovalo je da Zvezdi nema povratka. beogradski klub je uzvratio sa dva brza gola. na četiri minuta pre kraja bili su u zaostatku od samo dva gola. Nepun minut pre kraja crveno – beli su izjednačili na 9:9 i dobili smo dramu. U poslednjem napadau Stefanović je isljučen, da bi Rogač 15 sekundi pre kraja vratio prednost domaćinu i ispostaviće se pobedu i titulu.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Đorđe Vučinić sa tri gola, dok je kod Zvezde Kristijan Šulc dao četiri.

Finale su mogli da pokvare navijači Zvezde koji su krajem druge četvrtine izazvali prekid od 15 minuta, ali je na kraju meč ipak nastavljen.