Ostali sportovi

Srpski karatisti osvojili četiri medalje na SP u Nemačkoj (FOTO)

Karatisti Srbije su ostvarili odličan rezutlat na Svetskom prvenstvu (SP) u Nemačkoj gde su osvojili četiri medalje.

Nakon što je Mina Perić osvojila zlato na Svetskom prvenstvu (SP) u karateu, još dvoje mladih karatista su šampioni sveta su postali u u Zindenfingenu.

Reprezentativka Srbije u fudokan karateu Mina Perić osvojila je zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu Zindenfingenu u seniorskoj konkurencijiu disciplini kata, i ona je sada i evropska i svetska šampionka pošto je i u juniorskoj konkurenciji osvajala zlatne medalje na Evropskom prenstvu u Italiji i Svetskom prvenstvu u Češkoj 2013. godine.

Takođe još dvoje mladih karatista iz Bora šampioni sveta, jer su fudokan karatisti Milica Dragijević i Mile Baraković osvojili su titulu svetskog prvaka na šampionatu u nemačkom Zindelfigenu.

Dragijević je bila najbolja u kategoriji kadetkinja do 54 kikograma, a Baraković među juniorima u kategoriji do 52 kilograma.

Odličje sa SP je osvojila Anita Filipovski koja je poražena u finalu svoje kategorije i ona je vicešampionka sveta pošto je za reprezentaciju Srbije osvojila srebrnu medalju.

SP je održano u Nemačkoj na kome se takmičilo 1.950 karatista iz 44 zemlje.