Ostali sportovi

"Delfini" pobedom počeli odbranu titule šampiona Evrope (FOTO)

Aktuelni četvorostuki uzastopni prvaci Starog kontinenta su pobedom počeli odbranu šampionske titule, jer je vaterpolo reprezentacija Srbije trijumfovala u prvom kolu grupe B Evropskog prvenstva u prestonici Mađarske protiv Selekcije Rusije rezultatom 13:9 (3:1, 4:3, 2:3, 4:2).

Srbija je postigla prvi gol na meču posle dva i po minuta igre preko Filipović sa peterca, da bi na kraju prve četvrtine posle vođstva 3:0, Rusija smanjila na 3:1 što je bio rezutlat posle prvog dela meča.

Rusija je početkom druge četvrtine smanjila na gol zaostatka 3:2, a Srbija je postigla dva uzastopna pogotka i povela tri gola prednosti. Takođe i rivali su zatim nanizali dva gola i opet smnajili na gol zaostatka 5:4. Međutim, golovima Ćuka i Prlainovića Srbija je ponovo vodila tri gola na kraju prvog poluvremena (7:4).

Protivnici su zaigrali bolje u trećoj četvrtini u kojoj su popravili realizaciju sa igračem više i postigli tri uzastona gola, izjendačili (7:7) i vratili se u potpunosti u meč. Selektor Dejan Savić je reagovao tajm-autom i nakon saveta igračima našeg nacionalnog tima u kojima im je ukazao na propuste u odbrani, Srbija više nije primila nijedan gol u trećem delu utakmice a postigla je dva i povela 9:7.

Rusija je se približila još jednom na gol zaostatka do kraja utakmice, ali je Srbija bila ubeldjiva u četvrtom delu meča (4:2), da bi Prlainović i Filipović golovima osigurali prvi trijumf na šampionatu Starog kontinenta u Budimpešti.

Najefikasniji ko “Delfina” je bio četvorostruki strelac Andrija Prlainović, dok su po dva gola postigli su Mandić, Filipović i Ćuk, a po jedan Jakšić, Aleksić i Dedović.

Najbolji strelac kod Rusije sa tri gola je bio Merkulov, a Nagaev i Bičkov su postigli su po dva.

Naredni meč na šampionatu Evrope ekipa selektora Dejana Savića će igrati 16. januara od 13 časova protiv Rumunije u drugom kolu grupe B.