Odbojka

Srbija pobedila Bugarsku posle preokreta (FOTO)

Odbojkaška reprezentacija Srbije je trijumfovala portiv selekcije Bugarsku posle neverovatnog preokteta u finišu utakmice rezultatom 3:2 (25:17, 23:25, 23:25, 25:21, 16:14), u četvrtom meču Lige nacija u Sofiji.

Srpska odbojkaška selekcija je uspela da pobedi nakon meča koji je odigrala sa dosta oscilacija, ali uspeli da se izvuku i da preokrenu u finišu meča nakon što su gubili u odlučujućem setu i da preokrenu u svoju korist. “Orlovi” su gubili 10:5 u petom setu, međutim, borbenom igrom naši odbojkaši su uspeli da dođu na samo poen zaostatka (11:10). Nakon toga je Bugarska imala dva uzastopne meč lopte (14:12), a Srbija je sjajnim blokom i servisima Krsmanovića izjednačila na 14:14. Petar Krsmanović je odlično servirao, pa su “Orlovi” dobili priliku za napad, a Luburić je poentirao i ekipa Nikole Grbića je imala meč loptu. Krsmanović je nastavio sa sjajnim servisom i doneo Srbiji pobedu na debitantskom meču za naš nacionalni tim.

Najbolji poenter u Srbiji je bio Dražen Luburić bio sa 20 poena dok je Srećko Lisinac dodao 14, a Petar Krsmanović je osvojio 12 poena, a u domaćem timu najbolji poenter je bio Todor Skrimov sa 20 poena, dva manje je osvojio Nikolaj Učikov, dok je Svetoslav Gocev imao 11 poena.

Ekipa selektora Nikole Grbića je ostvarila drugu pobede i sada je na devetom mestu sa skorom od dva trijumfa i dva poraza, a Srbija sutra igra protiv selekcije Rusije od 16 časova, dok u takođe u Sofiji u isto vreme, igraju i protiv Australije u nedelju.