Odbojka

Određen raspored mečeva odbojkašica Srbije na Olimpijskim igrama

FIVB je objavio raspored utakmica na turniru XXII Olimpijskih igara 2020. u konkurenciji odbojkašica, koji će se odigrati od 26. jula do 9. avgusta u Arijake areni u Tokiju.

Odbojkašice Srbije odigraće prvi meč u A grupi protiv Dominikanske Republike u nedelju, 26. jula od 7.20 časova po našem vremenu. Srbija će u 2. kolu, u utorak, 28. jula, igrati protiv Japana (7.20), a u 3. kolu, u četvrtak, 30. jula, protiv Kenije (7:20h). Seniorke Srbije će u 4. kolu, u subotu, 1. avgusta, igrati protiv Brazila (9:25h), a u poslednjem, 5. kolu, u ponedeljak, 3. avgusta protiv Koreje od 2:00 časa po našem vremenu, prenosi sajt odbojkaškog Saveza Srbije.

U B grupi će igrati Kina, SAD, Rusija, Italija, Argentina i Turska.

Plasman u četvrtfinale izboriće po 4 selekcije iz obe grupe.
SENIORKE – XXII OI 2020. – TOKIO (ARIJAKE ARENA, 15 000), JAPAN (26. jul – 9. avgust):
A GRUPA:

1. KOLO – NEDELJA, 26. JUL:
SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 14.20 PO LOKALNOM, ODNOSNO 7.20 ČASOVA PO NAŠEM VREMENU
JAPAN – KENIJA 19:40 (12:40)
BRAZIL – KOREJA 21.45 (14:45)
1. KOLO – UTORAK, 28. JUL:
SRBIJA – JAPAN 14:20 (7:20)
BRAZIL – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 19.40 (12.40)
KOREJA – KENIJA 21:45 (14:45)
1. KOLO – ČETVRTAK, 30. JUL:
SRBIJA – KENIJA 14:20 (7:20)
DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KOREJA 11.05 (4.05)
JAPAN – BRAZIL 19:40 (12:40)
1. KOLO – SUBOTA, 1. AVGUST:
SRBIJA – BRAZIL 16:25 (9:25)
DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KENIJA 9.00 (2.00)
JAPAN – KOREJA 19:40 (12:40)
1. KOLO – PONEDELJAK, 3. AVGUST:
SRBIJA – KOREJA 9:00 (2:00)
KINA – ARGENTINA 16:25 (9:25)
BRAZIL – KENIJA 21:45 (14:45)

Plasman u četvrtfinale izboriće 4 selekcije.

B GRUPA:
1. KOLO – NEDELJA, 26. JUL:
ITALIJA – RUSIJA 9.00 (2.00)
SAD – ARGENTINA 11.05 (4.05)
KINA – TURSKA 16.25 (9.25)
1. KOLO – UTORAK, 28. JUL:
RUSIJA – ARGENTINA 7.00 (2:00)
KINA – SAD 11:05 (4:05)
ITALIJA – TURSKA 16:25 (9:25)
1. KOLO – ČETVRTAK, 30. JUL:
ITALIJA – ARGENTINA 9:00 (2:00)
KINA – RUSIJA 16:25 (9:25)
SAD – TURSKA 21:45 (14:45)
1. KOLO – SUBOTA, 1. AVGUST:
SAD – RUSIJA 11:05 (4:05)
TURSKA – ARGENTINA 14:20 (7:20)
KINA – ITALIJA 21:45 (14:45)
1. KOLO – PONEDELJAK, 3. AVGUST:
SAD – ITALIJA 11:05 (4:05)
RUSIJA – TURSKA 14:20 (7:20)
JAPAN – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 19:40 (12:40)

Plasman u četvrtfinale izboriće po 4 selekcije iz obe grupe.
U četvrtfinalu će igrati pobednici grupa sa četvrtoplasiranim selekcijama iz druge grupe (A 1 – B 4 i B 1 – A 4), dok će preostala dva para biti određena žrebom (A 2/A 3 i B 2/B 3).

ČETVRTFINALE – SREDA, 5. AVGUST:
Termini četvrtfinalnih mečeva su 9.00 (2:00), 13:00 (6:00), 17:00 (10:00) i 21:30 (14:30) časova.
POLUFINALE – PETAK, 7. AVGUST:
Termini su 13:00 (6:00) i 21:00 (14:00) časova.
NEDELJA, 9. AVGUST:
FINALE: 13:30 (6:30)
MEČ ZA TREĆE MESTO: 9:00(2:00)