Odbojka

Odbojkaši izgubili od Amerikanaca

Muška odbojkaška reprezentacja Srbije je u drugom kolu poslednjeg vikenda u Ligi nacija poražena od selekcije Sjedinjenih Američkih Država (SAD) rezutatom 3:1, po sel preorketa po setovima 14:25, 25:20, 29:17, 26:24.

Srbija je ubedljivo povela nakon devet poena razlike u prvom setu i 25:14 je ostvarila prednost od 1:0 u setovima. Međutim, nakon toga je došlo do velikog pada u igri našeg nacionalanog tima, a reprezentacija SAD je u drugoj deonici uzvratili 25:20 i izjednačila na 1:1.

Neizvesno je bilo u preostala dva seta koja su se igrala na razliku, ali su rivali imali više koncentracije u finišu, ali su oponeneti preokrenuli nakon 29:27 na 2:1 u setovima, a zatim i posle 26:24 pobedili 3:1 u setovima.

Srbija je ostala na 11. mestu na tabeli takmičenja sa skorom od pet pobeda i devet poraza, dok je SAD ostvario plasman na Završnom turniru kao domaćin fajnal-siksa (F6), aimaju skor od osam pobeda i šest poraza.

Poslednji meč u ovogodinšnjem ligaškom delu takmiečnja “Orlovi” igraju sutra protiv domaćina ovog vikenda Bugarske u Plovdivu.