Odbojka

Odbojakšice Železničara dobile Jedinstvo, odluka o šampionu u majstorici

Odbojakšice Železničara pobedile su večeras u Lajkovcu Jedinstvo iz Staer Pazove sa 3:1 (25:23, 28:26, 17:25, 25:22) u četvrtom meču finalne serije i sada je rezultat 2:2 u pobedama.

Domaće igračice su bolje odigrale prva dva seta i slavile se u oba posle velike borbe. Delovalo je da će alko do pobede, ali usledio je odgovor gošći koje su bile maestralne u trećem setu i smanjile su na 2:1. Ključan je bio četvrti set u kojem su domaće igračice odigrale doboro kada je najviše trebalo i na kraju su slavile sa 3:1.

Malo ko se nadao ovakvom epilog jer je Jedinstvo posle dva meča imalo vođstvo od 2:0. Odluka o šampionu biće doneta u četvrtak u 18:00h u Staroj Pazovi.

Domaći sastav predvodile su Jelena Stanimirović i Aleksandra Gajić sa po 13 poena, dok su Jelena Mladenović i Nikolina Lukić imale 11. Kod gošći je Jovana Mirosavljević imala 20 poena, a Dejana Lekić 17.