Košarka

Zvezda pobedila Fenerbahče u Beogradu, a CSKA u Moskvi Bajern (FOTO+VIDEO)

Zvezda pobedila u Beogradu Fenerbahče, a CSKA u Moskvi Bajern u prva dva meča u drugom kolu Evrolige.

Crvena zvezda je u drugom kolu Evrolige pobedila Fenerbahče u “Štark areni” u Beogradu pred više od 16.000 gledalaca rezutlatom 68:56 (15:16, 20:14, 16:13, 17:13).

Rivali su bili izjendačeni u prvoj deonici i tokom koje je Crvena zvezda imala četiri poena prednsoti sredinom ovog dela nakon serije 4:0 posle poena Lorenca Brauna i Gista (9:5). Fenerbahče je nakon toga načinio seriju 5:0 nakon dvojke De Koloa i trojke Muhameda i preokrenuo na poen prednosti u svoju korist (10:9). Tim iz Beograda je preokrenuo potom nakon poena Dastina i Lorenca Brauna i poveo tri poena prednosti (13:10), da bi na kraju prve četvrtine gosti iz Istanbula imali jedan poen prednsoti (16:15).

Ekipa Milana Tomića je u toku druge četvrtine osim nakon poena Muhameda kada su gosti vodili jedan poen (18:17) imala prednsot sve vreme, a najveću prednost u 16. minutu kada su vodili šest poena nakon poena Davidovca i trojke Fajea (27:21). Fenerbahče se približio na poena zaostatka nakon serije 5:0 De Koloa u 18. minutu (29:28), a Crvena zvezda je vodila pet poena na kraju prvog poluvremena (35:30).

Gostujući tim je smanjio na poena zaostatak u nakon poena Sloukasa i Veselog (35:34), a potom je Zvezda zaigrala bolje i ostvarila devet poena prednosti u dva navrata (46:37 i 49:39), da bi domaća ekipa vodila osam poena na kraju treće deonice (51:43).

Fenerbahče se približio na dva poena zaostatka sredinom četvrte četvrtine nakon serije 8:2 (53:51), a crveno-beli su nanizali osam poena nakon trojke Fajea, dvojke Dobrića i poenima sa linije za slobodna bacanja Perperoglua i Gista i ostvarili dvocifrenu prednost od 10 poena u 39. minutu (61:51). Mahmatoglu je smanjio trojkom na sedma poena zaostatka (61:54), a serijom 7:0 posle poena Perperoglua, Gista i trojke Lorenca Brauna Zvezda je imala i 14 poena prednosti (68:54), da bi Veseli je na kraju samo smanjio na konačnih 12 poena razlike za domaćina (68:56).

Najefikansiji u Zvezdi je bio Lorenco Braun sa 13 poena uz šest asistencija i tri skoka, dok su po 11 poena dodali Džejms Gist uz osam skokova i Stratos Perperoglu uz dva skoka i tri asistencije.

Najdelotvorniji u Fenerbahčeu je bio Nando De Kolo sa 19 poena uz tri skoka i četiri asistencije, dok je Ali Muhamed dodao 13 poena uz dva skoka i tri asistencije, da bi Nikola Kalinić dao tri poena uz dva skoka, a Vladimir Štimac jedan poen.

CSKA je u Moskvi pobedio Bajern Minhen rezultatom 79:68 (22:18, 25:22, 13:10, 19:18)

Nakon uvodnog vođstva (2:0) posle poena Bartela, gostujući tim iz Nemačke je imao najveću prednost u prvoj deonici, dok su Armejci u prvom delu prve četvrtine imali u dva navrata tri poena prednsoti (8:5 i 10:10), u oba slučaja nakon trojki Vojtmana. Bajern je imao i poen prednsoti nakon poena Monroa u šestom minutu (14:13), a CSKA je na kraju prve četvrtine vodio četiri poena (22:18).

Domaća ekipa iz prestonice Rusije je održavala prednost tokom drugog dela meča, a u 17 minutu je vodila 14 poena (43:29), dok je najbliži tim iz Minhena rivalu u ovom delu bio nakon uvodnih poena Koponena kada su gubili dva poena (22:20). Nakon vođstva od 14 poena je Bajern načinio seriju 11:2 i smanjio na pet poena zaostatka (45:40), da bi CSKA na poluvremenu imao sedam poena prednsoti (47:40).

Serjom 8:3 Bajern je smnjio na dva poena zaostatka sredinom trećeg dela (50:48), a CSKA je nakon serije 10:2 vodio dvocifrenom razlikom od 10 poena posle pola časa igre (60:50), dok su domaći imali i 11 poena prednsoti pre toga (59:48).

Bajern nije uspeo da se vrati u meč, a CSKA je povećava prednsot koja je bila i 19 poena u 18. minutu (79:60). Ekipa iz Minhena samo smanjila na 11 poena razlike na kraju utakmice koju je CSKA rešio rezultatom 79:68.

Najbolji poenter u CSKA je bio Vil Klajburn sa 15 poena uz osam skokova, dok su po 10 poena dodali  Vojtman koji je ostvario dabl-dabl uz 12 skokova i Bolomboj uz tri skoka i dve asistencije.

Njabolji strelac u Bajernu je bio Greg Monro sa dabl-dabl učinkom od 17 poena uz 10 skokova, a Nihad Đedović je dodao 12 poena uz tri asistencije, a Danilo Bartel je ubacio 10 poena uz pet skokova. Vladimir Lučić je postgao šest poena uz šest skokova i dve asistencije.