Košarka

Zagorac predvodio Partizan do pobede protiv Tofaša (FOTO+VIDEO)

Partizan je pobedio opet u Evrokupu, jer je nakon trijumfa protiv Venecije u gostima u prvom kolu i Tofaš pobedio u drugom kolu grupe B, kao domaćin u “Štark areni” rezutlatom 93:80 (15:27, 30:22, 21:17, 27:14).

Tofaš je bolje počeo utakmicu i Partizan je najbliži bio rivalu u drugom minutu nakon poena Veličkovića kada je gubio dva poena (4:2), a crno-beli su sredinom prvog dela meča gubili tri poena nakon trojke Voldena (12:9), dok su gosti serojom 7:0 ostvarili dvocifrenu prednsot u sedmom minutu (19:9), nakon poena Vilijamsa, Loževskog i Vajata. Posle serije 4:0 posle poena Gordića iz igre i Zagorca sa linije za slobodna bacanja, domaći tim je smanjio na sedam poena zaostatka (19:13), ali Tofaš je imao ponovo dvocifrenu prednost od 10 poena, nakon poena Vilijamsa (23:13), da bi najveću prednost gosti u provj četvrtini imali na kraju ove deonice kada su vodili 12 poena (27:15).

Tofaš je imao posle uvodnih poena Durmaza najveću prednsot od 14 poena (29:15), da bi većim delom druge deonice gosti imali 10-11 poena prednosti koju su održavali nakon što bi domaći tim smanjivao na sedam-osam poena zaostatka. Partizan je međutim, odigrao dobro u finišu kada je serijom 6:0 Radeta Zagorca smanjio na četiri poena zaostatka. Prvo je pogodio za dva i dodatno slobodno bacanje, a potom i trojkom smanjio na 18 sekundi postavio rezutlat na kreju prvog poluvremena, jer gosti nisu iskoristili napad (49:45).

Posle uvodne treojka Ložeskog, za goste iz Turske, ekipa Andree Trinkijerija je nanizala tri trojke pošto su pogađali Zagorac, Volden i nakon trojke Jaramaza, Partizan je prvi put poveo na meču na 6:58, do kraja treće deonice (54:52). Nakon toga je ponovo za dva pogodio Jaramaz i crno-beli su poveli četiri poena (56:52). Partizan je vodio četiri poena i u 29. minutu nakon poena Grodića, ali je zatim domaći tim loše odigrao u finišu kada nisu iskoristili napade, a Ugurlu i Filip poentirali i izjendačili, da bi Jaramaz na 3.6 sekundi do kraja treće deonice nije pogodio dva slobodna bacanja i posle pola sata igre je bilo nerešeno (66:66).

Filip je doneo ponovo prednost Tofašu od dva poena (68:66), a Zagorac trojkom vratio vođstvo Partizanu od jendog poena (69:68). Ponovo su se rivali smenili u vostvu nakon poena Ložeskog (69:70) i Zagorca (71:70), kada je Trinkijeri tražio tajm-aut. Zagorac je potom bio precizan za tri, za tir poena poena prednosti (74:70). Mozli je na nešto više od šest i po minuta do kraja četvrte deonice povisio na šest poena prednsoti (76:70). Volden je povisio na osam poena (79:71), ali je vratio gostujući tim na isti način preko Vajta, a nakon poena Parahutskog, Veličković je prvo odllično odigrao u odbrani, da bi kapiten Parnog valjak potom nakon prodora i asistencije Voldena zakucao za devet poena prednosti (83:74), pa je trener gostio tražio tajm aut na nešto manje od pet minut do kraja četvrte deonice. Ugurlu je trojokom smanjio na 83:77, a Veličković na 3:24 pogodio za osam poena prednsoti (85:77). Zatim je na 2:52 Paritzan ostvario dvocifrenu prednost od 10 poena nakon poena kapitena (87:77). Zagorac je pogodio posle prodora nakon asistencije Grodića, a potom i dodatno slobodno bacanje i na 1:45 je Parni Valjak imao 13 poena da bi pošto je bio nesportski faul poentirao Pajner za tri i crno beli su poveli 16 poena (93:77), da bi na kraju pobedili sa 13 poena razlike (93:80).

Najefikansiji u Partizanu je bio Rade Zagorac sa 26 poena uz pet skokova, dve asistencije i dve ukradene lopte, dok je Novica Veličković dao 15 poena uz sedam skokova i četiri asistencije, da bi po 12 poena dodali Torian Volden uz sedam asistencija i dva skoka i Nemanja Gordić uz tri skoka i četiri asistencije.

Najbolji poenter u Tofašu je bio Devin Džavar Vilijams sa 18 poena uz pet skokova, dok su po 16 poena dodali Di Džej Vejt i Tarik Filip uz šest skokova i osam asistencija, a Met Ložeski je ubacio 14 poena.