Košarka

Ubedljiva pobeda "Pantera" protiv Zlatibora, Borac rutinski sa OKK Beogradom

FMP-a je deklasirao Zlatibor u prvom utakmici drugog kruga takmičenja po grupama u Superligi Srbije odigranoj u Železniku u šestom kolu grupe A, pošto su “Panteri” ubedljivo trijumfovali rezultatom 96:50 (14:11, 32:15, 26:10, 24:14), a u drugom meču ovo kola Borac je savladao OKK Beograd 89:81 (30:25, 15:21, 24:10,20:25).

FMP je bio ubedljiv tokom celog meča i sve četiri deonice je rešio u svoju korist, a samo u prvoj je tim iz Čajetine bio u igri kada su posle 10 minuta gubili tri poena (14:11). Međutim, “Panteri” su već na poluvremenu ostvarili ubedljivu dvocifrenu prednost, jer su na kraju druge četvrtine imali 20 poena više od rivala (46:26), pošto su postigli u drugom delu više od duplo poena u odnosu na rivala (23:15).

Takođe, FMP je postigao duplo više poena od protivnika, pošto je posle pola sata bilo 72:36, za domaćina iz Železnika, da bi na kraju Panterima nedostajalo četiri poena da to učine i na kraju meča, jer su trijumfovali sa 46 poena razlike (96:50).

Ekipa iz Železnika je ojačala poziciju na tabeli u Grupi A ovom pobedom i veoma blizu plasmana u plej-of četiri kola pre kraja ligaškog dela takmičenja

Usled ubedljive pobede, trener FMP-a Vladimir Jovanović je mogao da raspodeli minutažu na sve igrače koji su bili u protokolu.

“Pantere” je predvodio Stefan Đorđević sa dabl-dabl učinkom od 35 poena uz 12 skokova, dok je Radoš Šešlija takođe imao dvocifren učinak u dve statističke kategorije pošto je postigao 11 poena uz 10 skokova i tri asistencije, a Stefan Pot je postigao 10 poena uz pet skokova i četiri asistencije.

Najbolji strelac u Zlatiboru je bio Petar Vorkapić sa 18 poena i četiri asistencije i on je ujedno i bio jedni igrač u gostujučoj ekipi iz Čajetine koji je postigao dvocifren broj poena.

FMP gostuje Borcu u sledećem kolu, a Zlatibor će takođe igrati u gostima i to aktuelnom šampionu Srbije Crvenoj zvezdi.

Borac je stigao do treće pobede u šampionatu i to protiv OKK Beograda. U prvoj četvrtini je viđena dosta efikasna košarka i na jednoj i na drugoj strani, a ovakva igra je više odgovarala domaćinu koji je stekao pet poena prednosti. Gosti su uzvratili u drugih deset minuta, stegli su odbranu, primili su upola manje poena u odnosu na prvi period, a ubacili su 21 poena, za plus jedan na poluvremenu.

Kvalitet Čačana je došao do izražaja u trećem periodu u kojem su i prelomili meč. Odigrali su sjajno i u napadu i u odbrani, stekli su dvocifrenu razliku sa kojom su i dočekali poslednjih deset minuta. Beogradski sastav je smanjio zaostatak do kraja meča, ali nisu uspeli da izbegnu četvrti poraz.

Kod Čačana su se istakli Nikola Kočović sa 19 poena, a po 13 dodali Marko Marinović i Strahinja Gavrilović. U beogradskom sastav u Đorđe Simeunović je imao 26 poena i osam skokova, dok je Luka Cerovina dodao 13 poena.

Već u subotu je na programu sedmo kolo u kojem OKK Beograd čeka Dunav, a Borac FMP.