Košarka

Real Madrid siguran u Milanu (FOTO+VIDEO)

Real Madrid je u premijernom meču 26. kola Evrolige pobedio Emporio Armani Olimpija Milano u “Mediolanum Forumu” rezultatom 88:77 (25:17, 24:19, 19:18, 20:23).

Real Madrid je opravdao ulogu favorita i bez Luke Dončića u timu u meču u kome je vodio tokom čitavog meča, a na kraju prve četvrtine su imali prednost od osam poena (25:17), da bi do poluvremena, ona iznosila 13 poena razlike (49:36). Takođe i u nastavku meča je tim iz prestonice Španije nastavio sa sigurnom igrom iako su u tom delu statistički domaćini bili mnogo bolji u odnosu na prvo poluvreme, ali nisu uspeli da smanje prednost rivala koja je posle pola sta igre iznosila 14 poena (68:45), da bi na kraju utakmice samo malo ublažili na 11 razlike.

Najefikasniji u timu iz Milana je bio Džerils Kurtis koji je postigao 18 poena uz tri skoka i šest asistencija, dok su po 11 poena ubacili je Mindaugas Kuzminskas uz dva skoka i dve asistencije i Endru Gudelok uz sedam skokova i dve asistencije. Srpski internacionalac Vladimir Micov je dao 10 poena uz dve asistencije, skok, dve osvojene ali i jednu izgubljenu loptu.

Najbolji strelac u Real Madridu je bio Gustavo Ajon koji je dao 15 poena uz pe tskokova i dve asistencije, dok je jedan manje ubacio Fakunado Kampaco uz dabl-dabl učnak, jer je imao i 11 asistencija i šest skokova. Džojsi Kerol je dodao 12 poena uz dva skoka, a Džefri Tejlor je dao 10 poena.

“Kraljevskom klubu” je ovo 16 pobeda i nalazi se na četvrtoj poziciji uz 10 izgubljenih utakmica, dok je ekipa iz Milana na 14. mestu Evrolige sa devet trijumfa i 17 poraza.