Košarka

Real i Žalgiris uspešniji od rivala (FOTO+VIDEO)

Košarkaši Reala iz Madrida su ostvarili novu pobedu u Evroligi pošto su u prvom meču koji se igrao u petak u 17. kolu trijumfovali protiv Himkija u gostima rezultatom 95:78 (26:17, 25:14, 16:18, 28:29), dok je Žalgiris je trijumfovao protiv Unikahe 79:77 (17:19, 15:21, 20:15,27:22).

Gosti iz prestonice Španije su bili ubedljivi u prve dve deonice, da bi nakon prvih 10 minuta igre vodili devet poena razlike, dok su na poluvremenu tu prednost uvećali i ona je iznosla 20 poena razlike, jer je tada rezulta bio 51:31. Himki je samo uspeo da smanji prednost Reala za samo dva poena, jer je na kraju treće deonice bilo 67:49. Ekipa trenera Pabla Lasa je do kraja rutinski privela utakmicu kraju.

Najefikasniji u Realu je bio Rudi Fernandez sa 16 poena, dok su po 11 su dodali Fabijen Kozer (uz pet skokova i četiri asistencije) i Valter Tavareš (uz osam skokova i dve asistencije). Dvocifreni poenterski učinak su ostvarili i Luka Dončić koji je dao 10 poena uz četiri skoka i četiri asistencije, kao i Džosi Kerol koji je takođe postigao 10 poena.

Najbolji poeter u Himkiju je bio Aleks Šved sa 23 poena uz četiri asistencije i jednim skokom tri ukradene, jednom blokadom, ali i jednom izgubljenom, dok je Tajler Hanikat dodao 17 poena uzpet skokova i dve asistencije, tri ukradene, ali i dve izgubljene lopte, da bi Malkom Tomas ubacio 10 poena uz devet skokova. Bivši srpski rerezentatovac je za 13 minuta u igri promašio sva tri pokušaja, jedan za dva i dva puta za tri poena i imao jednu asistenciju, jedan skok i jednu izgubljenu loptu.

Real Madridu je ovo 11 ukupno i šesti u nizu, tirjumf uz šast poraza, dok je Himkiju ovo Osmi izgubljeni meč uz devte pobeda u dodsadašnjem toku takmičenja.

Žalgiris je trijumfovao protiv Unikahe 79:77 (17:19, 15:21, 20:15,27:22).

Posle izjednačene prve deonice nakon koje je gostujuća ekipa iz Španije imala dva poena prednosti Unikaha je bila bolja i drugoj četvrtini koju je rešila rezultatom 21:15 i vodila osam poena prednosi (40:32) na poluvremenu. Međutim zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu domaći je prekrenuo nakon što je u trećoj smanjio prednost na tri poena zaostatka pred početak četvrte četvrtine (55:52). Mogli su u finišu da preokrenu gosti, ali se domaćin ipak odbranio u neizvesnoj završnici

Najefikasniji u ekipi iz Kaunasa je bio Kevin Paganos sa 16 poena uz četiri skoka, četiri asistencije, dve ukradene ali i dve izgubljene lopte, dok je Paulius Jankunas ubacio 14 poena uz devet skokova. Edgaras Ulanovas je dodao 11 poena uz dva skoka, dok je dvocifren poenterski učinak imao i Aron Vajt koji je postigao takođe 11 poena, uz šest skokova. Srpski internacionalac je postigao ukupno tri poena (1:2 za jedan, 1:3 za dva) postigavši poslednji poen na meču za ukupno 24. minuta u igri uz devet asistencija, jednom ukradenom i jednom izgubljenom loptom.

Najbolji poenter u Unkahi je bio Adam Vaščinski koji je dao 14 poena, Džejms Ogustin je ubacio 12 poena uz devet skokova, dok je srpskom internacionalcu nedostajala asistencija za dabl-dabl jer je Nemanja Nedović ubacio 11 poena uz devet asistencija, jednu ukradenu ali i tri izgubljene lopte, a Daniel Diez je dodao 10 poena uz osam skokova. Drugi srpski košarkaš Dargan MIlosavljević je 14 minuta u igri dao osam poena (1:3 za jedan, 2:4 za dva) uz četiri skoka jednu asistenciju i jednu izgubljenu loptu

Žalgirisu je ovo 11 pobeda uz šest izgubljenim mečeva, dok je Unikaha poražena na 10. utakmici u dosadašnjem delu sezone u Evroligi uz sedam trijumfa.