Košarka

Partizan pobedio Evroligaša (FOTO+VIDEO)

Partizan je pobedio u dvorani “Aleksandar Nikolić” u derbiju 19. kola ABA lige Budućnost rezultatom  76:67 (17:12, 15:19, 23:15, 21:21).

Osim uvodnih 2:0, kada je jedino gostujući tim iz Budućnosti koji se kao aktuelni šampion ABA lige takmiči u Evroligi ove sezone vodio, sve preostalo vreme tokom meča prednost je imao Partizan, a u prvoj četvrtini je tim Andree Trinkijerija ostvario i dvocifrenu prednsot u sedmom minutu nakon serije 8:0 posle poena Sija, Renforoa i Jankovića, kada cu crno-beli vodili 11 poena (15:4). Međutim, nakon toga je usledila serija ekipe Jasmina Repeše koji su nanizali osam poena kada su precizni bili Edvin Džekson, Klark i Kol i smanjili na tri poena zaostatka (15:2), a nakon poena Jankovića Parni valjak je posle prve četvrtine imao pet poena prednosti (17:12).

Gagić je povećao na sedam poena prednosti, da bi serijom 5:0 kada je briljirao Barović tim iz prestonice Crne Gore smanjio na dva poena zaostatka u 12. minutu (19:12). Crno-beli su nakon toga odgovorili sa serijom 8:0 i ostvarili dvocifrenu porednost od 10 poena nakon poena Jankovića Lendejla i Gegića (27:17), da bi Budućnost uzvratila 7:0 u finišu druge deonice, posle poena Klarka i Kola i smnajila na samo poena zaostatka na kraju prvog poluvreena (32:31).

Gostujući tim iz Crne Gore je u trećoj deonici najviše uspeo da se približi domaćinu nakon trojke Klarka u 22 minutu, kada je bilo dva poena prednsoti za domaćina (36:34), da bi Partizan ostvario najveću prednost od 13 poena nakon serije 8:0 posle poena Lendejla, Pejdža i Jankovića u 28. minutu (51:38), a na kraju treće doenice je Parni valjak je vodio devet poena predsnoti (55:46).

Partizana je mudrom igrom u četvrtoj četvrtini i dobrom odbranom, koju je igrao tokom celog meča tirjumfovao takođe sa devet poena razlike (76:67).

Najefikasniji u Partizanu je bio Džok Lendejl sa 23 poena uz tri asistencije, dok je Nikola Janković postigao 12 poena uz tri skoka i tri asistencije, a Aleks Renforu je ostvario dabl-dabl učinak od 10 poena uz 11 asistencija i šest skokova, da bi po devet poena dodali Bandža Si uz pet skokova i markus Pejdž uz tri asistencije i dva skoka.

Najbolji poenter u Budućnosti je bio Edvin Džekson sa 16 poena uz tri asistencije u dva skoka, dok je Noris Kol ubacio 14 poena uz četiri skoka i četiri asistencije, a Earl Klark ubacio 12 poen auz dva skoka i tri asistencije, da bi Koti Tejlor Klark positgao devet poena uz osam skokova.

Partizan i Budućnost imaju isti skor od 13 pobeda uz šest poraza, a Parni valjak je bolji u međusobnom skoru, jer je u “Morači” tim iz Podgorice pobedio 75:71.