Košarka

PAO iznenadio CSKA u Moskvi, Fener bolji od Barselone, ubedljiva Baskonija protiv Budućnosti (FOTO+VIDEO)

U pretposlednja dva meča 26.kola Evrolige CSKA je poražen Panatinaikosa 77:78 (20:18, 21:17, 18:23, 18:20), a Fenerbahče je pobedio Barselonu 88:82 (16:23, 21:15, 15:23, 36:21). U polsednjem meču kola Baskonija je savladala Budućnost 82:62 (23:15, 16:19, 25:15, 18:13).

Veliko iznenađenje napravili su košarkaši Panatinaikosa savladavši CSKA u Moskvi 78:77. Ruski sastav je dobro otvorio meč, konstantno je vodio, , ali posle deset minuta igre domaćin je imao samo dva poena viška. U nastavku meča gosti su uspeli da preokrenu, ali je to bilo kratkog daha, da bi na odmor “armejci” stekli šest poena. Nastavili su domaći sa dobrom igrom i stekli su maksimalnu dvocifrenu prednost. Ipak “zeleni” se vraćaju u meč i preokreću rezultat, da bi do kraja trećeg perioda ipak CSKA imao pola koša prednosti. U poslednih deset minuta viđena je rezultatska klackalica, da bi domaći ponovo stigli do prednosti. Na dva minuta pre kraja imali su sedam poena prednosti delovalo je da je meč gotov. “Probudio” se Dešon Tomas sa šest vezanih poena, da bi Higins vratio prednost domaćinu. Onda i jedni i drugi pogađaju po jedno bacanje, da bi u poslednjim trenucima Kalates pogodio za tri i samim tim je doneo pobedu Panatinaikosu.

Goste su predvodili DeŠon Tomas sa 12 poena, pratili su ga Kalates i Gist sa po 11 poena, 10 je dodao Papapetru uz 9 skokova.

Kod CSKA 23 poena Rodrigeza, 14 je dodao Kori Higins, devet poena uz 12 skokova upisao je Vil Klajburn.

I pored poraza CSKA je drugi na tabeli sa skorom 20/6, dok Pao ima polovičan učinak 13/13.

U duelu timova srpski trenera Fenerbahče je pobedio Barselonu 88:82. Već na startu meča isključenje je zaradio trener Katalonca Svetislav Pešić. Srpksi trener je zaradio dve tehničke greške i morao je da napusti klupu. To nije uticalo na goste koji su odlično odigrali predvođeni Jakom Blažićem, pa su posle deset minuta imali sedam poena. Fener je uspeo da se vrati u drugih deset minuta i stigao je do preokreta, ali na odlazak na odmor Barselona je imala plus jedan.

Očekivala se reakcija izabranika trenera Obradovića, ali desilo se suprotno. Barselona odlazi na dvocifrenu razlika, a pred poslednjih deset minuta imali su plus devet. Odlično je španski sastav otvorio i četvrtu četvrtinu i razlika je otišla preko deset poena. Delovaloj e da su blizu pobede. Ipak domaćin odgovora seriojm od 7:0. Uspela je Barselona da odbije prvi nalet Fenera, ali ne i drugi. Slukas i Mahmatoglu kreiraru preokret i vrlo brzo je bilo plus šest. Na kraju Fener stiže do 22. pobede uz četri poraza i čvrsto drži prvo mesto, dok Barselona ima skor 15/11.

Kod domaćina odličan je bio Slukas sa 22 poena i 11 asistencija, 19 je dodao Bobi Dikson, dok je 13 poena upisao Nikolo Meli.

Gudurić je meč završio sa pet poena i po tri skoka i asistencije,a Kalinić je ubaciočetiri poena uz četiri skoka.

Kod Barselone Blažič najefikasniji sa 15 poena, 12 je dodao Singlton, koliko je dao i Ante Tomić.

Novi ubedljiv poraz pretpela je Budućnost na gostovanju Baskoniji. Očito je da su Podgoričani mislima u plej – of ABA lige gde im je cil odbrana trofeja osvojenog prošle sezone. Gosti su bolje otvorili susret, vodili gotov celu prvu četvrtinu, ali je Baskonija odigrala furiozno finiš četvrtine u kojoj je stekla osam poena prednosti. U drugih deset minuta odbrnuta situacija, Budućnost uspeva u finišu da spusti minus na samo pet poena. Ključna je bila treća deonica u kojoj domaćin odlazi na +15 i to je praktično bio kraj. Do kraja su mirno priveli meč kraju za ubedljivu 14 pobedu uz 12 poraza i sigurno šesto mesto, dok je Budućnost predzadnja sa skorom 6/20.

Domaći sastav predvodili su Garino sa 16 poena, 13 je dodao Marselinjo Uertas, dok je 12 upisao Ševon Šilds.
Kod Budućnosti 17 poena Norisa Kola, 13 je uz devet skokova dodao Erl Klark.