Košarka

Panatinaikos siguran protiv Valensije, a Asvel trijumfovao protiv CSKA (FOTO+VIDEO)

Dva poslednja meča u sedmom kolu Evrolige su okončana pobedama domaćih ekipa.

Pantinaikos je u Atini pobedio Valensiju u sedmom kolu Evrolige rezutlatom 90:81 (26:18, 19:17, 29:23, 23:16).

Posle uvodnih 2:0, Valensija je vodila još jednom dva poena i pri rezutlatu 13:11 u sedmom minutu što joj je bila i najveća prednost na meču, a potom je Panatinaikos preuzeo inicijativu i nakon prve deonice ostvario osam poena prednsoti (26:18).

“Slepi miševi” su bili najbliži rivalu nakon početne trojke Marinkovića u drugog deonici kada su gubli pet poena (26:21), dok imali i pet poena zaostatka i posle još u dva navrata, nakon poena Dubljevića (28:23, 30:25). Domaći tim je posle toga ponovo zaigrao mnogo bolje i nakon dve trojke Papasa i dvojke Papajanisa su imali 13 poena više od rivala sredinom druge četvrtine, da bi na kraju prvog poluvremena Panatianikos takođe imao dveocifrenu prednsot i to od 10 poena (45:35).

Valensija je najbolje igrala u trećoj deonici koju su rešili 29:23, a pre poslendji minut u ovom delu su preokrenuli i poveli jedan poen (62:61), da bi domaćin iz prestonice Grčke posle pola časa igre vodio četiri poena (68:64).

Međutim, sigurnom igrom u četvrtom delu meča Panatinaikos (23:16) je odbio napade rivala, koji se primakao na šest poena na dva minuta do kraja čevrte deonice (82:76) i domaćin je sačuvao pobedu, nakon što je trijumfovao devet poena razlike (90:81).

Najbolji poenter u Panatinaikosu je bio Dešon Tomas sa 19 poena uz pet skokova, dok je Tajris Rajs dodao 14 poena uz tri asistencije, dok je dabl-dabl učinak ostavrio Nik Kaltes sa 13 poena uz 12 skokova i devet asistencija. Jimer Fredete je dodao 12 poena, dok je Vesli Džonson ubacio 11 poena uz pet skokova.

Najbolji strelac u Valensiji je bio Džordan Lojd sa 27 peona uz osam asistencija i pet skokva, dok je Bojan Dubljević positgao 11 poena uz pet skokvoa, a Kvino Kolom je ubacio 10 poena uz dva skoka, dok je Vanja Marinković dodao tri poena (1:3 za tri).

Asvel je pobedio CSKA u poslednjem meču sedmog kola Evrolige 67:66 (12:17, 21:13, 17:22, 17:14).

Gostujuća ekipa iz prestonice Rusije je bolje odigrala u prvoj deonici u kojoj je vodila sve vreme, a najveća razlika je bila šest poena u sedmom minutu (16:10), dok je domaćin smanjivao u nekoliko navrata na dva poena zaostatka, da bi gosti na kraju prve četvrtine imali vođstvo od pet poena (17:12).

Domaćin iz Liona je preokrenuo u drugoj deonici koju je rešio u svoju korist (21:13), a pet poena prednosti je poslednji put u prvom poluvremenu CSKA imao u 13 minutu (22:17), da bi posle toga uspeo i da izjendači na 30:30 u poslednjem minutu durge deonice, pošto je pre toga Asvel poveo osam poena prednosti (29:21), a na kraju prvog poluvremena je domaći tim imao vođstvo od tri poena (33:30).

Timovi su se smenjivali u vođstvu u trećem delu i nakon što je u 23. minutu devet poena prednsoti imao Asvel (44:35), a CSKA je preokenuo u svoju korist u finišu ovog dela meča i na kraju trećeg dela je vodio dva poena (52:50).

Armejci su posle trojke Voroncevića imali pet poena prednosti (55:50), a Lajti i Kaudi su preokrenuli na poen prednsoti serijom 6:0 (56:55) u 33. minutu. CSKA je u finišu imao četiri poena prednosti pred početka poslednjeg minuta četvrte deonice (66:62), ali je Asvel preokrenuo u finišu i pobedio zahvaljujući poenima sa linije za slobodna bacanja Lonaza i pošto je Džordan pogodio trojku za pobedu za konačnih 67:66 za domaćina iz Liona.

Najefikasniji u Asvelu je bio Ričards Lomaz sa 15 poena, dok je meč viner Tajler Džordan postigao poen manje uz sedma asistencija i dva skoka, da bi po osam poena ubacili Jekiri uz 14 skokova, Edvin Džekson uz dva skoka, Dvajt Lajti takođe uz dva skoka i Livio Žan-Šarls.

Najdelotvorniiji u CSKA su bili Majk Džejms sa 14 poena uz pet skokova i četiri asisencije, dok je Janis Strelniks ubacio 11 poena , a po 10 su dodali Kajl Hajns uz dva skoka i Johanes Vojtman uz devet skokova.