Košarka

Nova pobeda "Pantera" (FOTO+VIDEO)

FMP je u premijernoj utakmici šestog kola ABA lige u dvorani u Železniku pobedio na meču protiv Mornara rezutlatom 92:83 (19:18, 30:28, 23:13, 20:24).

FMP je vodio tokom celog meča, a u toku prve deonice je imao prednsot od pet poena (7:2) u četvrtom minutu i od sedam poena u šestom minutu (15:8), da bi gosti iz Crne Gore smanjili na poena zaostatka (19:18) na kraju prve četvrtine.

Ekipa iz Železnika je ostvarila 13 poena prednosti u 17. minutu meča (42:29), ali domaćini nisu sačuvali vođstvo, jer je opet na poena zaostatka smanjio nakon serije 14:2, smanjio Mornar (44:43), a potom su i izjendačili nakon trojke Markote (46:46), da bi Uskoković trojkom doneo tri poena prednsoti FMP-u na kraju prvog poluvremena (49:46).

“Panteri” su odigrali odlično u trećoj deonici koju su rešili sa dvocifrenom razlikom od 10 poena (23:13) i u ovom delu su imali i 17 poena više od protivnika (72:55), da bi posle pola sata igre imali prednost od 13 poena (72:59).

Domaća ekipa je vodila i 16 poena uz 33. minutu (79:63), a Mornar je četvrtu deonicu rešio u svoju korist 24:20 i uspeo samo da se primakne na šest poena zaostatka posle trojki Markote i Volera 87:81 u poslendjem minutu četvrte deonice. Međutim, nakon toga su Radovanović, Tejić i Uskosković vratili dvocifrenu prednost od 11 poena, a Rejli Ros je samo sanjio na konačnih devet poena razlike za FMP (92:83).

Najefikasniji u FMP-u su bili Stefan Pot sa 17 poena uz sedma skokova i šest asistencija, dok su po 12 poena ubacili Aleksa Uskoković uz tri skoka i četiri asistencije, Marko Radovanović i Aleksa Radnov uz osam skokova i četiri asistencije, dok su po 10 poena ubacili Marko Tejić uz tri skoka i Stefan Đorđević uz šest skokova.

Najbolji poenter u Mornaru je bio Milko Bjelica sa 16 poena uz dve asistencije i Damir Markota koji je ubacio poen manje uz četiri skoka. Antabia Voler je postigao 14 poena uz dva skok, a Jakub  Pulen je dodao 12 poena uz pet skokova.