Košarka

Mladi košarkaši Srbije pobedili Italiju (FOTO)

Mlada košarkaša reprezentacija Srbije uzrasta do 20 godina i mlađe pobedila je vršnjake iz Italije 73:69 (20:19, 21:17, 17:19, 15:14), u trećem kolu grupe B na Evropskom prvenstvu u Tel Avivu.

Izabranici selektora Olivera Popovića su tako stigli do druge pobede, uz jedan poraz od Ukrajine.
Bolje su “orlići” počeli meč i poveli su 6:0. Uzvratio je rival i preokrenuo je rezultat, ali na kraju prvih deset minuta je bilo plus jedan za Srbiju. Nastavili su naši momci sa dobrom igrom i u drugih deset minuta i za tili čas su imlai 29:21. Italijane je odlično služio šut za tri i zahvaljujući njemu spustili su minus na pet poena pre odlaska na odmor.

Očito da je pauza prijala rivalu koji bolje otvara treću deonicu. Italijanski tim je spustio ritam na početku drugog poluvremena i tako došao do željene igre i vođstva 49:47 u 26. minutu. Uspeo je naš mladi tim serijom 11:4 da preokrene rezultat na 58:53 i ponovo preuzme inicijativu. Rival je još jednom da se vratio u meč, ali je Srbija ovaj atak odbila trojkama odličnog Momirova, Vulikića i kapitena Uskokovića. Vođstvo 71:62 bio je zavidan kapital u 37. minutu. Pokušali su Italijani sve kako bi došli do preokreta u samom finišu, ali je naš tim rutinski priveo utakmicu kraju i slavio sa – 73:69.

SRBIJA U20: Mišković 8, Uskoković 10 (9 sk 4 as), Marjanović, Vulikić 10, Tadić, Simović 5, Jovičić 2, Pecarski 25 (13 sk), Stajčić 2, Đorđević, Matić, Momirov 11 (7 sk, 4 as, 3-4 za 3p).