Košarka

Fenerbahče pobedio Bajern, a Barselona Žalgiris (FOTO+VIDEO)

Domaći tim je trijumfovao u prvom meču koji se igrao u petak u sedmom kolu Evrolige, dok je gostujuća ekipa trijumfovala u drugom meču dana.

Fenerbahče je u Istanbulu pobedio Bajern u sedmom kolu Evrolige 90:82 (18:15, 22:24, 23:21 19:20).

Oponenti su bili izjendačeni u tri dela utakmcie i rivali su smenjivali tokom tri četvrtine u vođstvu i prvu i poslendju je u svoju korist rešio domaći tim, dok je u drugom i trećem delu bio bolji rival iz Minhena.

Pet poena prednosti je bila nejveća prednost u prvoj deonici tima Željka Obradovića kada su vodili 7:2 u trećem minutu, dok je ekipa iz Nemačke imala četiri poena više od rivala sredinom prvog dela (11:7), a na kraju prve četvrtine je vodio domaćin tri poena (18:15).

Drugu deonicu je blago rešio Bajern 24:22, a oba rivala su imala najviše po tri poena u odnosu na protivnika, da bi na kraju prvog pouvremena domaćin iz Istanbula vodio poen prednosti (40:39).

Ekipa Dejana Radonjića je bila blago bolja i u trećoj četvrtini 23:21, a imali su u ovom delu u nekoliko navrata tri poena prednsoti, dok je Fenerbahe vodio najviše dva poena, da bi posle pola sata igre Bajern imao jedna poen prednosti (62:61).

Međutim, nakon toga je gostujući tim iz Minhena vodio samo dok poene nisu postigli igrači domaćeg tima, a ekipa Željka Obradoviča je bila ubedljiva u četvrtoj deonici koju je rešila 29:20. Bajern je bio najbliži rivalu kada je gubio četiri poena 68:64 u 33. minutu, a primakli su se na početku poslednjeg minuta četvrtog dela na šest poena (85:79), nakon što su “prepolovili” zaostatak od 12 poena (85:73). Potom Nikola Kalinić ubacio trojku i nakon toga je domaćin rutinski rešio meč u svoju korist sa osma poena razlike (90:82).

Najefikasniji u Fenerbahčeu je bio Derik Vilijams sa 19 poena uz tri skoka i dve asistencije, dok je Melih Mahmatoglu ubacio 14 poena, a poen manje je dodao Kostas Sloukas uz tri asistencije. Nando De Kolo je postigao 12 poena uz četiri asistencije i dva skoka, a Nikola Kalinić 10 poena uz pet asistencija i dva skoka.

Najdelotvorniji u Bajernu je bio Greg Monro sa 19 poena uz sedam skokova i tri asistencije, a Vladimir Lučić je ubacio 14 peona uz sedma skokova i dve asistencije, da bi po 11 poena ubacili Peteri Kopnonen uz tri asiatncije i Maodo Lo uz šest asistencija i dva skoka, dok je 10 poena dodao Pol Zipster uz četiri skoka.

Barselona je pobedila Žalgiris u Kaunasu u sedmom kolu Evrolige, rezultatom 93:86 (23:20, 24:20, 19:21, 27:25).

Domaćin je imao najveću prednost od pet poena nakon uvodnih poena Lendejla i Pereza, da bi potom gosti preokrenuli posle poena Šmitsa i Mirotića na tri poena u svoju korist (8:5) u četvrtom minutu. Barselona je imala i sedma poena prednosti nakon serije 7:0 Higinsa i Mirotića u osmom minutu (19:12), dok je domaćin je uspeo da izjendači nekoliko puta, a Pešićev tim je posle 10 minuta igre imao tri poena prednsoti (23:20).

Milaknis je uvodnim poenaima u drugoj deonici smanjio na poen zaostatka i tada su u drugom delu bili najbliži rivalu, a Barselona je održavala prednsot i pred kraj deonice su imali i devet poena više od oponenta (47:38), a na kraju prvog poluvremena su vodili sedam poena (47:40).

Nakon poena Ledaja sredinom trećeg dela meča Žalgiris je ponovo poveo što je bilo prvi put posle uvodnih poena na utakmici kada su imali poen prednosti (51:50), a Barselona je održavala prednostu u ostatku trećeg dela meča. Španska ekipa je imala četiri poena u trećem delu posle trojke Higinsa (59:55), a Žalgiris je pred kraj trećeg dela smanjio na dva poena zaostatka (63:61), da bi Higins posle trojke povisio za pet poena prednsoti za goste nakon pola časa igre (66:61).

Barselona je održavala prednost u četvrtom delu, a imala je u više navrata vođstvo od 11 poena, da bi trojkama Žalgiris uspeo da smanji na četiri poena zaostatka, pred početak poslednjeg minuta (87:83), ali nisu uspeli da stignu i preokrenu i tim iz Španije je pobedio sedma poena razlike (93:86).

Ekipu trenera Svetislava Pešića su poenterski predvodili Kori Higins sa 27 poena uz četiri skoka i Nikola Mirotić sa 24 poena uz šest skokova i šest asistencija, da bi po devet poena dodali Pijer Oriola i Adam Hanga uz tri skoka i četiri asistencije.

Najbolji strelci u Želgirisu su bili Zak Ledaj sa 16 poena uz dva skoka i dve asistencije, dok su po 14 poena postigli Marius Grigonis uz četiri skoka i dve asistencije i Tomas Volkap uz pet asistencija i tri skoka. Arturas Milaknis je dodao 11 poena uz dva skoka, a Džok Lendejl 10 poena uz dva skoka i dve asistencije.