Košarka

Efes slavio protiv Zvezde, loša odbrana presudila (FOTO+VIDEO)

Košarkaši Efes Pilsena savladali su Crvenu zvezdu 104:95 (22:21, 28:25, 27:25, 27:24), u 17,kolu Evrolige. Loša odbrana našeg tima presudila je u ovom meču, a nešto slično desilo se preko nekoliko dana u podgorici u meču sa ekipm Budućnosti. Beogradskom klubu mnogo je falio Pero Antić koji nije ulazio u igru, a video se u pojedinim momentima koilko je falilo njegovo odsustvo.

Počela je dosta izjednačeno utakmica u Istanbulu. Ipak u trećem minutu meča Zvazda odlazi sa tri poena prednosti 4:7. Ipak u narednih nekoliko minuta domaćin stiže do izjednačenja 11:11. Vrlo brzo Efes stiže do prvog vođstva, ao nda i do četiri poena prednosti, 16:12. U finišu četvrtine budi se Milko Bjelica i naš je na kraju preve deonice pola koša u minusu, 22:21.

Tesan rezultat je viđen je početkom druge četvrtine, iz iz minutu u mint viđena je rezultatska klackalica. Onda se kod domaćina razogoropadio Dragić šutem spolja čto nije njegovo najjače oružije i najviše zahvaljujući njemu Efes stiže do sedam poena prednosti, 35:28. Na pola deonice bilo je maksimalnih devet poena razlike, a vrlo brzo bilo je plus 11, a najveća razlika je bila 13 poena. Loša odbrana našeg tima uslovila je ovoliku razliku  i relativno laki primljeni poeni. Zvezda je uspevala da poentia ali nije imala rešenja u defanzivi. Kada je ušao Lazić taj segment igre se popravio, u napadu je proradfio Davidovac, potom i Ročesti, da bi poluvreme poenima sa bacanja zatvorio Lazić za 50:46.
Domaćin je doboro otvroio treću deonicu, ali i Zvzede je imala odgovr u liku Bjelice i meč ponovo ulazi u egal. Ipak vrlo brzo “pivari” se vračaju na sedam poena razlike. Daglasi Dragić su urnisali odbranu šampiona ABA lige. poenima Dnastona sa linije penala Efes odlazi na plus deset. Do kraja trećeg perioda razlika se kretala između šest i osam poena, a delovalo je u nekim trenucima da je Zvezda mogla da dostigne rivala.

Odlično Efes otvara poslednju deonicu i poenima uz faul odlazi na plus devet. Sličan period kao i u trećoj deonici kada je Zvezda imala priliku da uvede meč u neizvesnu završnicu. Ipak Efes je imao sjajnog Mekaluma koji je gotov sam zadržavao razliku svog tima. Poslednji trzaj Zvzede bio je u 39. minutu kada je poenima Dangubića i Bjelice prišla rivalu na sedam poena. Konačnog pobednika rešavaju Dragić i Mekalum za 104:95.

Apsolutni heroji Efesa bili su Zoran Dragić sa 24 poena, Mekalum je dodao 17. Bjelica je meč završio sa 15 poena, Ročesti 14, a Jovanović je imao 13 poena.

Efes je stigao do pete pobede uz 12 poraza, dok Zvezda ima dva trijumfa više.