Košarka

Efes pobedio u Tel Avivu, a Milano kao domaćin Olimpijakos, kao i Gran Kanarija protiv Darušafake (FOTO+VIDEO)

Efes je trijumfovao protiv Makabija u trećem meču 26. kola Evrolige, dok je u četvrtoj utakmici Milano pobedio Olimpijakos, da bi u poslednjem meču dana Gran Kanarija bila bolja od Darušafake.

Anadolu Efes je pobedio Makabi u Tel Avivu rezultatom 79:71 (13:18, 26:23, 19:17, 21:13).

Makabi je vodio u prvom delu meča sve vreme, a najveću predsnot je imao od šest poena (8:2), dok je Efes uspeo da se približi na poen zaostatka (12:11), a na kraju prve doenice domaćin iz Tel Aviva je imao pet poena prednsoti (18:13).
Gosti iz Istanbula su smanjili na poluvremenu nakon što su rešili u svoju korist drugi deo meča (26:23) i došli na dva poena zaostka u odnosu na “Ponos Izraela” (41:39).

Oponenti su se smenjivali u vođstvu u trećoj deonici i Makabi je imao najveći prednsot od sedam poena (46:39), dok je Efes imao najveće vođstvo od pet poena (53:48), a posle pola sata igre su protivnici bili izjendačeni (58:58).
Makabi je do kraja meča samo vodio početkom četvrte deonice, posle uvodnih poena u ovom delu (60:58), dok je najveću prednost u četvrtoj deonici od devet poena Efes imao sredinom četvrtog dela meča (71:62), da bi do kraja meča gostujući itm sačuvao pobedu i trijumfovao osam poena (79:71).

Najbolji strelac u Makabiju je bio Tarik Blek sa 18 poena uz dva skoka, dok je Džoni O’Brajant dodao 13 poena uz sedma skokova, a Džon Dibartolomeo ubacio 10 poena uz pet skokova.

Najbolji opener u Efesu je bio Vasilije Micić sa 15 poena uz pet asistencija i dva skoka, dok su po 13 poena ubacili Adien Moerman uz osam skokova, Rodrige Bebu uz dva skoka i Šejn Larkin uz tri skoka i dve asistencije, da bi Brajant Danston dodao 12 poena uz šest skokova.

Efes je ostvario 17. pobedu uz devet poraza, dok je Makabiju ovo 14. poraz uz 12 trijumfa.

Armani Eksčejndž Olimpija Milano je pobedio Olimpijakos u Italiji rezutlatom 66:57 (19:10, 4:13, 26, 16, 17:18).

Osim uvodnog vođstva Olipijakosa posle poena Milutinova, sve vrema u prvoj deonici je vodio domaći tim, a najveće je bilo kao i na kraju prve četvrtine devet poena (19:10). Olimjakos je bio izjendačen sa domaćinom na poluvremenu (23:23), nakon što je Olimpija Milano postgla samo četiri poena u drugom delu meča.
Tokom treće deonice Milano je vodio sve vreme i povećavao prednost koja je posle pola časa igre bila dvocifrena od 10 poena (49:39). Tim iz Itlaije je imao maksimalnih 16 poena prednsoti u 14. minutu meča (59:43), a do kraja meča je gostujuča ekipa iz Pireja uspela sammo da smanji razliku na devet poena na kraju (66:57).

Najbolji poenter u Olimpiji Milano je bio Majk DŽejms sa 27 poena uz šest skokova i šest asistencija, dok je Valdimir Micov dodao 13 poena uz dva skoka.

Najbolji strelac u Olimpijakosu je bio Nikola Milutinov  sa 13 poena uz devet skokova, dok je Najdžel Vilijams-Gos dodao 11 poena uz dva skoka i šest asistencija, dok je Saša Vazenikov dodao 10 poena.

Milano ima 14. pobeda uz 12 poraza, dok Olimpijakos ima jedan trijumf manje i poraz više.

Gran Kanarija je na Kanarskim ostrvima pobedila Darušafaku u derbiju začelja rezutlatom 84:64 (15:18, 22:12, 23:17, 24:17).

Posle uvodnog vođstva domaćin 1:0 i 4:2, gosti iz Turske su preokrenuli serojom 11:0 i poveli devet poena (13:9). Nakon toga je tim sa Kanarskih ostrva serijom 11:2 izjendačio na 15:15, da bi Darušafaka vodila na kraju prve deonice tri poena prednosti (18:15).

Darušafaka je vodila najviše osam poena u drugoj deonici (23:15), a u 14. minutu poslednji put na meču, kada je imala šest poena više od rivala (25:19), da bi nakon toga serijom 12:0 Gran Kanarija preokrenula na šest poena prednosti u svoju korist (31:25), a na kraju prvog poluvremna je vodila sedma poena (37:30).

Domaća ekipa sa Kanarskih ostvrva je mnogo bolji rival bila, od gostiju iz Turske u drugom poluvremenu, jer je u trećoj deonici postigla 23 poena, a primila 17 i nakon treće deonice vodila sa dvocifrenom prednošću od 13 poena (60:47). Pošto je Darušafaka postigla ponovo 17 poena, a Gran Kanarija dala jedna više u odnosu na treću deonicu na kraju je tim iz Španije tirjumfovao sa 20 poena rezlike (84:64).

Najviše poena u pobedničkom timu je postigao Markus Erikson 16 uz dva skoka, dok je Nikola Radičević ubacio 10 poena.

Darušafakini najbolji igrači na meču su bili Kartal Ozmizrak sa 11 poena uz tri asistencije, dok su po 10 dodali Stenton Kid uz sedam skokova i dve asistencije i Toni Dagals uz tri skoka.

Gran Knarija ima sedma pobeda uz 19 poraza, dok Darušafaka ima tri trijumfa uz 23 izgublejne utakmice.