Košarka

Efes na Vasin pogon razbio Olimpijakos u Atini, Makabi ubedljiv protiv Albe, Armani bolji od Baskonije(FOTO+VIDEO)

U preostala tri meča današnjeg programa 7.kola Evrolige Efes je ubedljivo dobio Olimpijakso u Atini 86:67 (21:24, 32:11, 14:23, 19:9), Makabi je razbio Albu 104:78 (21:19, 31:18, 31:18, 21:23), dok je Amrani savladao Baskoniju 81:74 (14:19, 26:15, 16:19, 25:21).

Efes je više nego zasluženo savladao očajni Olimpikjakos 86:67. U prvom periodu domaćin je odigrao na nivou svog imena i renoma, ali već u drugoj četvrtini se sve raspalo. Primili su 32 poena, dali su samo 11, za više nego ubedljivu prednost “pivara” na poluvremenu.

Atinski velikan je odgovorio u trećem periodu i uspeo je da prepolovi razliku. Delovalo je da bi mogli da se vrate rezultatski u meč. Ipak u poslednjih deset minuta Larkin i Micić vraćaju stvari na svoje mesto i Efes stiže do pete pobede, uz dva poraza, dok Olimpijakos ima obrnuti skor.

Sjajno veče imao je Vasilije Micić, sa 27 poena uz pet asistencija, za indeks korisnosti 27. Odlično ga je pratio Larkin sa 24 poena, šest skokova i tri asistencije za indeks korisnosti 31. Veliku pomoć imali su od Dansona i Buboe koji su dodali po 10 peona.

Kod domaćina Brendon Pol je dao 15 poena, Printezis je ubacio 14, a dabl-dabl učinak imao je Nikola Milutinov sa 10 poena i 13 skokova.

Makabi je još ubedljvije savladao Albu 104:78, Nakon izjedančene prve četvrtine u kojoj je domaćin imao dva koša viška, usledile su dve brutalne četvrtine “ponosa” Izraela. U obe su dali po 31 poena i primili su po 18 poena, za više nego ubedljivo vođstvo koje su sačuvali do kraja meča. Domaćinima skor 5/2, a Alba je na začelju sa samo jednom pobedom.

Makabi su predvodili Džon Dibartolomeo sa 19 poena, Vilbekin imao 16. U poraženom timu Kavano i Siva su postigli po 14 poena, dok je Rokas Gidraitis imao 12.

Armani je lakše nego što to rezultat pokazuje savladao Baskoniju 81:74. Gosti su iskoristili uspavanost “manekena” u prvoj deonici u kojoj su stigli do plus pet. Već u narednoj četvrtini usledio je odgovor Milana koji na poluvremenu ima plus šest. Nisu se predavali usporni gosti i prepolovili su zaostatak pred poslednju četvrtinu. Upseli su da prižu na minus jedan, ali usledila je serija “manekena” od 17:0 sa kojom je rešen pobednik. Do kraja su gosti samo ublažili poraz. Posle nepotpunog sedmog kola Armani je vrhu sa skorom 6/1, dok Baskonije ima 3/4.

Kod domaćina sjajan je bio Amedeo Dela Vale je sa 15 poena, Serhio Rodriges je imao 13 a po 12 su upisali Majkl Rol i Vladimir Micov. U redovima Baskonie Nik Stauskas upisao 15, a Jusufa Fol i Pjerija Henri imali su po 13.