Košarka

Budućnost pobedila i Mega Bemaks, Mornar lako sa Olimpijom (FOTO+VIDEO)

Budućnost je nastavila sa dobrim rezultatima i pobedila Mega Bemaks u 16. kola ABA lige u dvorani Pinki u Sremskoj Mitrovici rezultatom 94:83 (23:31, 27:18, 25:22, 19:12) u premijernom meču kola, a košarkaši Mornara ubedljivo su trijumfovali protiv Olimpije 101:81 (18:23, 33:18, 25:21, 25:19) u drugom meču kola.

Tim iz prestonice Crne Gore je trijumfom zadržao prvu poziciju na tabeli u ABA ligi, a domaći tim je posle uvodnog vođsta 7: 2 u korist gostiju iz Podgorice, načinila sjajnu seriju poena, da bi u prvoj deonici ubacili ukupno 31 poen i posle prvih 10 minuta su imali osam poena prednosti. Ekipa Dejana Milojevića je u drugoj četvrtini povela devet poena posle poena Jaramaza, dok je tim trenera Aleksandra Džikića smanjio na dva poena zaostatka posle poena Ivanovića i Popovića, da bi gosti iz Crne Gore do kraja poluvremena preokrenuli u svoju korist, jer su vodili na poluvremenu 50:49. Gibson i Šehović su trojkama poenterski počeli treću četvrtinu, a posle nove trojke Gibsona Budućnost je vodila šest poena (66:60). Mega Bemaks je u igri održavao Jaramaz, ali su gosti iz prestonice Crne Gore trojkama rešili meč u svoju korist u četvrtoj četvrtini, kada su precizni bili Ivanović, Lendri i Gibson za 88:78 na 3:12 do kraja četvrtog dela meča, nakon čega domaćin nije uspeo da se vrati u meč.

Najefikasniji u Mega Bemaksu je bio Čančar sa 15 poena, Mušidi i Koprivica su postigli po 12, Jaramaz je ubacio sedam poena uz šest skokova i pet asistencija.

Najbolji strelac u Budućnosti je bio Ivanović sa 18 poena, dok je Gordić dao 17, a Gibson je ubacio 15

Budućnost je prva sa 14 pobeda u samo dva izgubljena meča, dok je Mega Bemaks osmi na tabeli ABA lige sa 11 poraza uz pet pobeda.

Mornar je pobedio Olimpiju rezultatom 101:81 (18:23, 33:18, 25:21, 25:19) u drugom meču kola. Ekipa iz Bara je rutinski i ubedljvo pobedio Olimpiju. Gosti su samo bolje počeli meč u Baru. Imali su čak i dvocifrenu razliku u jednom trenutku, da bi na kraju prve deonice domaćin smanjio na pet poena. Usledila je furiozna druga četvrtina u kojoj je Mornar stigao i prestigao prednost rivala i tu deonicu dobio je ubedljivo 33:18. Velike zasluge idu Vranješu i Rosu koji su odličnim rolama preokrenuli tok utakmice. Ipak gosti iz Ljubaljane se nisu predavali i upornošću spuštaju razliku na samo dva poena. Ipak ponovo na scenu stupa Vranješ i domaćin vraća dvocifrenu razliku, a kako je meč odmicao razlika je rasla za na kraju ubedljivih 20 poena.

Očekivano Vranješ je bio najbolji akter sa 21 poenom, Nidem je dao 18, Pavić je imao 15 poena, a Ros 14, dok je ubedljivo najefikasniji kod gostiju bio je Lorbek sa 19 poena.
Mornaru je ovo deveta pobeda uz sedam poraza, dok je Olimpija izgubila 11 meč u dosadašnjaem toku uz pet trijumfa.