Košarka

Blažić koban po Partizan (FOTO)

Partizan NIS je u Ljubljani doživeo treći uzastopni poraz u ABA ligi, a deveti ukupno. Ovoga puta je bolja od njega bila Cedevita Olimpija rezultatom 78:65.

Ovim porazom, crno-beli imaju samo teoretske šanse da se plasiraju u plej of jadranskog regionalnog takmičenja. I to minimalne.

Ipak, delovalo je da će se igrati neizvesna završnica. Iako su gubili najvećim delom susreta, Beograđani su uspeli da dođu do vođstva od dva poena u trećoj četvrtini.

Ali, od tada su bili u stanju da ubace samo četiri poena, što su “zmajčeki” iskoristili da se odlepe i na plus 17.

Partizan je do prvog koša u poslednjoj četvrtini došao tek na tri i po minuta do kraja iste! I to sa linije za slobodna bacanja!

Najzaslužniji za trijumf domaćina je bio Jaka Blažič, koji je ubacio 28 poena, uz pet skokova. Takođe, ovaj igrač je gotovo svojeručno vratio prednost svome timu kada ju je u trećem kvartalu ispustio.

Njegov saigrač, Kendrik Peri, postigao je 14 poena, dok je Majkl Hopkins upisao 10 poena i devet skokova.

Kod gostiju je najefikasniji bio Ognjen Jaramaz sa 15 poena. Imao je i četiri uhvaćene lopte. Markus Pejdž je na svom kontu imao 11 poena, a Džoš Perkins 10, uz šest skokova.

Ovim porazom, Partizan NIS je “zaglavljen” na sedmoj poziciji tabele ABA lige, sa dve pobede više od pratioca, a četiri pobede manje od borbe za plej of.

Cedevita Olimpija – Partizan NIS 78:65 (22:18, 18:19, 22:18, 16:10)

Dvorana: “Stožice”; Gledalaca: 0; Sudije: Hordov, Dragojević, Koljenšić

Cedevita Olimpija: Radović, Peri 14, Hopkins 10 (9sk), Duščak, Murić 7 (7sk), Blažič 28 (5sk), Braun 2 (8sk), Hodžić, Džons 6, Dimec 2, Marinković, Rupnik 9. Trener: Jurica Golemac

Partizan NIS: Mika, Zagorac 8 (5sk), Pejdž 11, Dangubić 6, Stefanović, Jaramaz 15 (4sk), Veličković 4, Perkins 10 (6sk), Janković, Tomas 8 (7sk), Trifunović 2, Mozli 1 (4sk). Trener: Saša Filipovski