Košarka

Baskonija deklasirala Olimpijakos (FOTO+VIDEO)

Baskonija je ubedljivo trijumfovala protiv Olimpijakosa u poslednjem meču 17. kola Evrolige rezultatom 86:54 (16:21, 20:9, 36:14, 14:10).

Nakon što je prvi period meča gostujući tim iz Grčke rešio u svoju korist pet poena prednosti (21:16), Olimipjakos je imao ogroman pad u igri, jer u drugoj deonici nije postigao ni dvocifren broj poena pošto su se u igru vratili domaćini nakon 20:9 i rešili prvo poluvreme u svoju korist sa šest poena više u odnosu na rivala 36:30.
Nstavili su dobrom igrom i trećoj deonici koju je domaćin rešio ponovo ubedljivo 36:14 i Baskonija je vodila 72:44, posle pola časa košarke, da bi na kraju meč rešili sa čak 32 poena više od protivnika.

Najefikasniji u Baskoniji je bio Johanes Vojtman sa 19 poena uz pet skokova i jednom ukradenom loptom, dok je Vinsent Porije dodao 13 poena uz devet skokova jednom blokadom i jednom osvojenom loptom, a takođe sa 13 poena i dvocifren poenterski učinak je ostvario i Rodrige Beubois koji je imao i dva skoka, tri asistencije, dva ukradene, ali i jednu izgubljenu loptu.

Najbolji strelac u Olimpijakosu je bio Georgis Printezis koji je postigao 13 poena uz šest skokova jednom blokadom Ii jednom izgubljenom lptom i on je jednim imao dvocifreni poetnerski učikak u gostujućem timu, dok je srpski internacionalac Nikola Milutinov ubacio šest poena (4:6 za jedan, 1:1 za dva uz četiri skoka za 21 minut u igri.