Košarka

Barselona ubedljva protiv Albe, Zenit posle produžetka pobedio Olimijakos, a Efes trijumfovao u Valensiji (FOTO+VIDEO)

Dve ekipe su trijumfovale kao gosti u poslednja tri meča koja su igrana u petak u trećem kolu Evrolige, dok je jedan tim pobedio kao domaćin.

Olimpijakos je poražen nakon produžetka kao domaćin u Atini od Zenita iz Sankt Petersburga rezutlatom 77:68 (20:19, 18:17, 15:11, 11:17, 13:4).

Rivali su bili izjendačeni u prvom poluvremenu a obe od prve dve četvrtine su rešili gosti iz Rusije sa jednim poenom 20:19 u prvoj, u kojoj je domaćin imao i 12 poena prednsoti sredinom prve četvrtine kada su vodili 12:0 i 18:17 u drugoj deonici pa je Zenit vodio dva poena na kraju prvog poluvremena (38:36).

Tim iz Sankt Petersburga je bio bolji oponent i u trećoj deonici koju je rešio 15:11 i posle pola sata igre je vodio pet poena (53:47). Međutim, u četvrtom delu meča Olimpijakos se vratio nakon 17:11 i izborio produžetak posle trojki Puntera i Papanikolaua u završnici četvrtog dela i nakon 64:64 meč je odlučen u produžetku.

Zanit je bio mnogo bolji protivnik u dodatnih pet minuta igre i posle ubedljvih 13:4 na kraju trijumfovao devet poena rezlike (77:68).

Najbolji akter u Olimpjakosu je bio srpski rerezentativac Nikola Milutinov sa dabl-dabl učnikom od 16 poena uz 16 asistencja, dok je takođe još jedini u domaćem timu sa dvocifrenim učinkom, bio Kevin Ksavijer Punter sa takođe 16 poena. Printezis i Spanulis dodali po sedam, a Konairis i Papanikolau po šest poena.

Zenit je poenterski predvodio Mateuš Ponitka sa 18 poena uz pet skokova, dok je Alkes Renfro dodao 10 poena, a takođe 10 poena uz dabl-dabl učinak uz 10 skokova je imao Gustavo Ajon, da bi po devet poena ubacili Ostin Dejms Holins i Vil Tomas.

Barselona je kao domaćin ubedljivo pobedila Albu 103:84 (19:25, 27:19, 26:17, 31:23)

Ekipa Svetislava Pešića je vodila u prvoj polovini prve deonice sve do šestog minuta, kada je imala četiri poena prednosti (13:9). Alba je potm preokrenula i na kraju prve četvrtine vodila šest poena (25:19).

Alba je imala prednost do sredine drugog dela, kada je bilo sedam poena prednosti za goste iz prestonice Nemačke (35:28), a poslendji put na meču Alba je vodila u 18. minutu posle trojke Sikme i to sa dva poena (38:36), da bi Barsleona imala pet poena prednosti (43:38), a na kraju prvog poluvremena domaćin je vodio dva poena (46:44).

Barselona je preuzela inicijativu i dominirala igrom u drugom poluvremenu i rešila u svoju korist treći deo 26:17, da bi posle pola časa igre imala dvocifrenu prednost od 11 poena (72:61), a u četvrtoj četvrtni, je bila bolja 31:23 i na kraju deklasirala rivala sa 19 poena (103:84), a imala je i 27 poena više od rivla (99:72).

Najbolji strelac u Barseloni je bio Kori Higins sa 22 poena uz dva skoka i tri asistencije, dok je Nikola Mirotić ubacio 18 poena uz tri skoka, a Ante Tomić je postigao 15 poena, da bi po osam ubacili Orliola i Šmits.

Najdelotvorniji u Albi je bio Rokas Godraitis sa 17 poena uz tri asistncije, a Pejton Silva je dodao 12 poena uz osam asitencija i četiri skoka. Tajler Kavanag je postigao 11 poena uz dva skoka i tri asistencije, a Nils Gifri je ubacio 10 poena.

Anadolu Efes je pobedio Valensiju u Španiji 83:78 (23:27, 16:19, 30:17, 14:15).

Gosti iz Istanbula su meč rešili u trećoj denici, koji je kao se kasnije ispostavilo bio odlučjući.

Valensija je vodila sa maksimalnih pet poena prednosti u prvoj deonici u devetom minutu (25:19), a Efes imao jednom vođstvo u šestom minutu posle serije Simona 4:0, kada je gostujući tim imao dva poena prednsoti (16:14), da bi domaćini iz Španije imali četiri poena više od rivala na kraju prve četvrtine (27:23).

Ekipa iz Španije je održavala prednost tokom druge četvrtine, a Efes je bio najbliži rivalu sredinom ovog dela kada je gubio jedan poen (36:35), dok je Valesnija u ovom delu imala maksimalnih sedam poena predsnoti upravo na kraju prvog poluvremena (46:39).

Potom je usledila pomenuta treća deonica u kojoj je gostujući tim iz Turske preokenuo nakon 30:17 i posle trćege dela igre je imao prednost od šest poena (69:63).

Efes je nakon toga mudrom igrom sačuvao prednost do kraja, a u da navrata je imao i dvocifrenu prednost od 10 poena u poslednjem minutu (81:71) nakon poena Micića sa linije za slobodna bacanja kao i nakon što je precizan bio Simon dva puta za jedan (83:73). Motum i Rosom su na kraju su samo samanjili na konačnih pet poena razlike za goste (83:78).

Srpski rerezentativac Vasilije Micić je bio drugi strelac Efesa sa dabl-dabl učinkom od 15 poena uz 12 asistencije i četiri skoka, a najbolji poenter u timu iz Istanbula je bio Krunoslav Simon sa 19 poena uz pet skokova, dok je kao i Micić 15 poena postigao Alek Peters uz sedam skokova i dve asistencije, a Sajn Larkin je dodao 13 poena, da bi Brjan Danston ubacio 10 poena uz sedma skokova i dve asistencije.

Najdelotvorniji u Valensiji je bio Bojan Dubjević sa 22 poena uz sedam skokova i četiri asistencije, da bi Sem Van Rosom dodao 14 poena uz pet skokova i pet asistencija, a Brok Motum je postigao 11 poena. Vanja Marinković je za 17 minuta u igri postigao dva poena uz dve asistencije dve ukradene i jednu izgubljenu loptu.