Zvezda ubedljiva protiv Pazara, silna Čuka i Radnički, Radnik slavio na "krovu", Proleter bolji od Rada (VIDEO)

U nešto kasnijem terminu odigrano je preostalih šest mečeva prvog kola Super lige Srbije.

Šampion Crvena zvezda je odrbanu titule započela laganom pobedom nad Novim Pzarom od 3:0 (2:0). Crveno – beli su praktično rešili u prvih 15-ak minuta meča. U osmom minutu sjajan solo rola Katajia i dodavanje do Spiridonovića koji na debiju u zvaničnom meču daje gol. Pet minuta kasnije Kurdi ruši Tomanea kaznenom prostoru i sudija dosuđuje penal. Precizan je bio Ivanić za 2:0. Do kraja poluvremena mogo je domaćin do još nkeog gola, pretili su Pazarci, pogodili su i stativu, ali nije bilo promena.

Nastavak je doneo zatišije, iz igre je izašao Katai, da bi u finišu Zvezda dala i treći gol. U 81.minutu Vulić je izveo sjajan slobodnjak za konačnih 3:0.

Istim rezultatom Radnički je slavio protiv Metalca. Nisšilej su povele golom Žarka Markovića u 22. minutu, na 2:0 je povisio Stefan Mitrović u 45, a konačan rezultat postavio je autogolom Nemanja Andjelković u 72. minutu.

Čukarički je istim rezultatom odbio Inđijue 3:0 (2:0). Strelci za ekipu s Banovog brda bili su Asmir Kajević u 38, Marko Docić u 41. i Vinsent Eze u 91. minutu.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se igrači Radnika koji su slavili na “krovu” protiv Voždovca 3:1 (1:0). Makarić je golovima u 36. i 64.minutu doneo lepu prednost Surduličanima. Nišić je dao nadu “zmajevima” u 84.minutu da mogu da izbegnu poraz, ali Pavlov je dva minuta kasnije potvrdio trijumf.

Proleter je slavio protiv Rada 2:0 pogodcima Živojinovića u 32. i 41.minutu.

Mačve je minimlano pobedila Bačku pogodkom Božića u 57.minutu.