Zvezda silna u prvom pripremnom meču

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su poljski Šljonsk 4:0 (2:0) u pripremnoj utakmici u Antaliji.

Šampion Srbije je mogao i ubedljivije da trijumfuje protiv četvrtoplasiranog tima tamošenjeg šampiona akome je ovo bil generalna proba pred nastavk sezone.Na ovom susretu je za šampiona Srbije debitovao je Aksel Bakajoko,ali ga je zamenio Željko Gavrić posle samo 20 minuta.

Do 34.minuta nije bilo golova, kada je Zvezda poeval. Ben je izveo korner, Degnek je prebacio loptu do usamj+ljenog Ivanića kome nije bilo teško da pogodi. Deset minuta kasnije Falćineli je snažnim udarcem duplirao vođstvo scog tima na poluvremenu. Italijan u nastavku u 58.minuuut daje drugi gol na meču posler akcije Ivanića i Rodića. Ubrzo nakon toga je trener Stanković ubacio rezerviste na teren, a Pavkov je u 74.minutu postavio konačan rezultat.

Crvena zvezda naredni meč igra u ponedeljak kada je rival ruska Ufa, a potom je slede mečevi sa Mariborom (28. januar) i Šahtjorom (31. januar).

Sastavi

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Pankov, Degenek, Rodić – Sanogo, Kanga, Ivanić – Ben, Bakajoko, Falčineli

Sljonsk: Šromnik, Janasik, Puerto, Tamas, Stiglec, Palaševski, Sobota, Prašelik, Zila, Pavlovski, Eksposito