Zvezda pobedom protiv Suduve u revanšu do drugog kola (VIDEO)

Crvena zvezda je posle nerešenih 0:0 protiv Suduve u prvom meču, pobedila u revanš utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona na stadionu “Rajko Mitić” rezutlatom 2:1 i ostvarila plasman u drugo kolo.
Golove za Zvezdu su postigli Boaći u četvrtom i Marin u 29. minutu, dok je Topčagić u petom minutu sudijeke nadokande postigao počasni gol za Suduvu.

Crvena zvezda je nakon proigravanja El Fardu Bena u četvrtom minutu igre, povela nakon gola Ričmonda Boačija, koji je bio precizan i pogodio bliži ugao gola rivala, a napadaču iz Gane je ovo je prvi gol još od 13. aprila i utakmice protiv niškog Radničkog na najvećem srpskom stadionu. Suduva je u 16. minut stvorila prvu priliku kada je Slavickas centrirao sa boka, lopta preskočila Milunovića, da bi onda Topčagić došao do nje, pre Babić i Rodića i sa pet metara, u padu, šutirao visoko preko gola, Nakon toga gosti prete i 10 minuta kasnije, kada šansu nije iskoristio Golubickas. Marko Marin je u 29. minutu nakon odlične akcije, koju je i započeo sa Ivanićem kada je odigrao dupli pas, a zatim prosledio loptu do Bena koji je dodao do Boaćija, a on između nekoliko igrača u prazan prostor do Marina, koji je plasiaro loptu u gol. Gotal je u 33. minutu probao iz slobodnog udarca, ali neprecizno. Branko Jovičiću je tri minuta kasnije šutirao sa 25 metara, ali je bio je neprecizan i lopta je visoko preko gola. Boaći je u 38. minutu pogodio stativu posle pasa Gobeljića iza leđa odbrane rivala.

Boaći je i u trećem minutu drugog poluvremena, imao priliku, nakon što je Marin prošao po desnoj strani i ubacio pred gol, ali je on bio neprecizan. Sandro Gotala je zamenio Josip Tadić u 51. minutu, a Milan Rodić je osma minuta kasnije, probao snažano iz slobodnog udarca sa 30 metara. Crvena zvezda je nakon sat vremena od početka meča ostala sa igračem manje u igri, jer je Marko Gobeljić dobio crveni karton od mađarksog arbitra Adama Farkaša, pošto je imao krvnički start na Slavickasa, kome je slomino nogu. Slavikasa je u 64. minutu zamenio Ivan Hladik. Mirko Ivanić ne koristi šansu u 68. minutu, kada je bio u situaciji jedan na jedan sa golmanom Kardumom, ali dobro reagovao golman Suduve. Ovidijusa Verbickasa je u 77. minutu zamenio Tosaint Rickets, a Zvezdini igrači su tražili penal minut kasnije, kada je Stojković u pao šesnaestercu nakon akcije kada ga je Marin proigrao Flipa Stojkovića. Aleksa Vukanović je u 82. minutu zamenio Mirka Ivanića. Tražili su crveno-beli penal i kada je u 83. minutu Ben pao u šesnaestercu, a nakon što je burno je protestovao trener Crvene zvezde je dobio javnu opomenu. Nakon centaršuta Kerle, Josip Tadić je glavom šutirao i Borjan je bio savladan, ali lopta je pogadila prečku u 86. minutu, a na drugoj strani je u 89. minut Ben sa 16 metara, takođe pogodio prečku, dok je minut pre Milan Pavkov zamenio Marka Marina. Topčagić je u petom minutu sudijske nadoknade vremena postigao počasni gol za Suduvu.

Sledeći rival Crvenoj zvezdi u drugom kolu je Helsinki koji je u gositma na Farskim Ostrvima u revanšu odigrao nerešeno 2:2, ali je tim iz Finske zahvaljujući pobedi od 3:0 kao domaćin prošao u nastavak takmičenja.

Crvena zvezda:
Borjan – Gobeljić, Babić, Milunović, Rodić – Jovičić – Ben, Jovančić, Ivanić (od 82. Vukanović), Marin (od 88. Pavkov) – Boaći (od 62. Stojković)
Rezervni igrači: Popović, Vulić, Pavkov, Simić, Stojković, Jevtović, Vukanović.

Suduva:
Kardum – Švrljuga, Kerla, Jankauskas, Živanović, Slavickas (od 63. Hladik) – Golubickas, Čađenović, Verbickas (od 77. Rikets) – Gotal (od 51. Tadić), Topčagić.
Rezervni igrači: Klukas, Leimonas, Matulevičijus, Hladik, Veževičijus, Tadić, Rikets.

Trener crvene zvezde Vladan Milojević je posle meča bio srećan zbog trijumfa, a tužan i pod utiskom zbog povrede Slavickasa.

“Izvinjavam se u ime kluba i igrača… Bio je to nesrećan start. Ne znam kakve reči bih mogao da upotrebim, osim da igraču želim da što pre bude na terenu. Kada vidite taj prelom noge i nesmotren start… Gobeljić to nije želeo. On je u teškom psihičkom stanju, otišli smo zajedno do njihove svlačonice i izvinili se…”, rekao je Milojević.

Šef stručnog štaba crveno-belih je zatim analizirao meč.

“Zasluženo smo prošli, imamo mnogo prostora da napredujemo i ulazimo u takmičarski ritam. Rezultat je mogao da bude ubedljiviji, imali smo mnogo šansi da damo treći gol. Tražili smo strpljenje, i tu mogu da budem zadovoljan. Čestitao bih igračima, jer nije lako igrati sa čovekom manje od 64. minuta. Imali smo stativu, pa prečku, oni stativu… Najvažnije je da smo prošli”, istakao je Milojević.

Strateg klub iz Ljutice Bogdana nije previše želeo da priča o dvomeču sa narednim rivalom u kvalifikaciajma za Ligu šmapiona Helsinkijem, uz dodatak da očekuje da njegov tim naraste do naredne sedmice.

“Nije lako igrati protiv ovakvih ekipa. Videli ste Suduvu, oni su prošle godine izbacili Apoel, igrali su nerešeno sa Seltikom kada su mogli da pobede. Mi još nismo u ritmu, znam da će biti bolje kada budemo “zarolali” i uhvatili takmičarski ritam”, zaključio je Milojević.