"Žuta podmornica" ubedljiva u Leganesu, a Sosijedad pobedio Atletiko Madrid (VIDEO)

Druga dva meča u subotu u četvrtom kolu španske La Lige su završena jednom pobedom domaćina i jednom gostiju.

Leganes je kao domaćin u drugom subotnjem meču na “Butrakiju” poražen od Viljareala rezutlatom 3:0.

“Žuta podmornica je povela kada je asisenciju Santija Kazorle golom rešio Đerar Moreno u 26. minutu utakmice. Viljareal je nakon toga udvostručio prednsot nakon autogola Džonatana Silve u 39. minutu za 2:0 na kraju prvog poluvremena. Konačnih 3:0 je u finišu golom u trećem minutu sudijeke nadoknade vremena postavio Moreno nakon astencije Karl Toka Ekambija.

Real Sosijedad je na “Anoeti” trijumfovao u trećem medu dana protiv Atletiko Madrida rezutlatom 2:0.
Domaća ekipa iz San Sebastijana je trijumfovala zahvaljujući dobrom momentumu koji je iskoristila na oko sat vremena od početka meča, kada je za tri minuta postigla dva gola i rešila meč u svoju korist. Prvo je Martin Odegard dao vodeći gol nakon asistencije Mikela Merina u 58. minutu, da bi nakon toga u 61. minutu konačnih 2:0 postavio Načo Monreal.