Valensija pobedila Levante u gradskom derbiju (VIDEO)

Valensija je trijumfovala u poslednjem nedeljnom meču 32. kola španske la lige na stadionu “Mestalja” protiv gradskog rivala Levantea rezultatom 3:1.

“Slepi miševi” su poveli već u drugom minutu, kada je Gonsalo Guedeš centrirao nakon skraćenog kornera sa leve strane, a Santi Mina je odlično skočio i bio precizan i Valensija je vodila reztulatom 1:0 na kraju prvog poluvremena.

Levante je izjendačio u 11. minutu drugog polivremena nakon autogola Karlosa Soler,a koji je bio neoprezan nakon kornera. Međutim, on se iskupio se za grešku samo minut kasnije i maestralno petom proigrao Guedeša, koji je snažnim udarcem iz kaznenog prostora Levantea ponovo doveo Valensiju u prednsot. Šest minuta kasnije “Slepi miševi” su trećem pogotkom potvrdili pobedu, kada je posle centaršuta Gaje, lopta pala pred Solera, koji iz izgledne pozicije pogodio stativu, ali posle odbitka je bio precizan Mina koji je postavio konačnih 3:1.

Valensija je šesta na mestu koje vodi u kvlaifikacije za Ligu Evropa sa 49 bodova nakon 11 trijumfa uz 16 nerešenih i pet izgbljenih utakmica i “Slepi miševi” imaju tri boda manje od četvrtoplasirane Sevilje i dva od petog Hetafea, dok je Levante 16. sa 33 boda, posle osam pobeda uz devet nerešenih i 15 izgublejnih mečeva, sa dva boda više od Valjadolida, koji je 18. prvi u zoni ispadanja, a bod manje ima 17. Selte koje je prva iznad crte.