Valensija odigrala nerešeno protiv Sosijedada, a Majorka pobedila Eibar (VIDEO)

Timovi su odigrali nerešeno u drugom meču dana, dok je u trećoj subotnjoj utakmici pobedio domaćin u prvom kolu španske La Lige.

Valensija je odigrala nerešeno na stadionu “Mestalja” protiv Real Sosijedada rezutlatom 1:1.

Prvi gol na utakmici je u 13. minutu drugog poluvremena postigao Kevin Gameiro posle asistencije Danijela Vasa. “Slepi miševi” su imali priliku u finišu da drugim golom potvrde pobedu i trijumfuju ubeldjivije, ali je upravo Gameiro u 90. minutu meča šutirao pored gola prilikom izvođenja najstrože kazne sa 11. metara. Kazna za promašenu priliku je stigla u sudijskoj nadoknadi vremena jer je Sosijedad se izborio za slobodni udarac u devetom minutu sudijeke nadokande vremena, pošto šut iz slobodnog udarca pogađa u ruku Kokelana koji zbog ovoga dobio drugi žuti, a Ojarzabal je bio siguran izvođač penala dva minuta kasnije.

Majorka je pobedila na stadionu “Iberostar” Eibar rezultatom 2:1.

Dani Rodrigez je postigao vodeći gol za domaćina kojim je Majorka vodila 1:0 na kraju prvog poluvremena, posle asistecnije Aleksa Febasa u četvrtom minutu. Eibar je nakon toga izjednačio preko Paula Oliveira u 57. minutu, da bi nakon toga isti igrač bio i tragičar je je postigao i autogol u 75. minutu.