Valensija bolja od La Korunje (VIDEO)

Valensija je u poslednjem meču dana u 19. kolu španske La lige na “Rijazoru” pobedila Deportivo La Korunju rezultatom 2:1.

Gostujuća ekipa je povela u 37. minutu nakon Gonzala Guedesa asistencije Rodriga, i “Slepi miševi” su vodili na poluvremnu sa minimalnom prednoću. Isti akteri su bili i prilikom drugog gola za Valensiju, samo je sada Guedes bio asistent, a Rodrigo strelac u 64. minutu kada je Valensija udvostručila prednost. Florin Andone je samo uspeo u 88. minutu da smanji na 2:1 nakon dodavanja Adriana Lopeza. Srpski “zlatni orić” Nemanja Maksimović je odigrao ceo meč za “Slepe miševe”.

“Slepi miševi” su treći sa 40 bodova osam manje od prvoplasirane Barselone, koja ima meč manje i dva manje od drugog Atletiko Madrida, dok je Deportivo La Korunja na 17. mestu jednim iznad opasne zone ispandanja sa 16 bodova, jednim bodom više od Alavesa koji je na mestu ispod uz utakmicu manje.