Ueska osvijila bod protiv Barselone (VIDEO)

Ueska je odigrala nerešeno na stadionu “El Alkoraz” u drugom meču španske La lige u 32. kolu protiv Barselone rezutlatom 0:0.

Barselonin trener Ernesto Valverde je igrao sa kombinovanim timom u kome nije igrao Lionel Mesi zbog povrede lica koju je dobio na meču protiv Mančester junajteda, a u gostujućeoj ekipi su igrali mladi igrači poput Todiboa, Musa Vagea i Rikija Puiga, dok su u ekipi bili još i Ter Štegen, Todibo, Muriljo, Umtiti, Vidal, Vage, Alenja (Artur), Puig (Alba), Malkom, Dembele (Kutinjo), Boateng.

Dembele u 16. minutu je prvi pokušao, ali je golman domaće ekipe Santamarija dobro reagovao, kao i tri minuta kasnije kada je probao Umtiti. Domaći tim je u 42. minutu odgovorio preko Enrik koji je bio neprecizan.

Nakon sedam minuta igre u nastavku Enrik je bonovo bio agilan u Ueski, ali je tada Ter Štegen odlično intervenisao. Zatim je za Barselonu Malkom pogodio stativu, a nakon toga je udarac Alenje blokiran.

Barcelona je prva nakon 22 pobede uz osam nerešenih i dva poraza sa 74 bodova uz gol razliku 81:31, sa 12 bodova više od drugog Atletiko Madirda, dok je Ueska u zoni ispadanja na 20, poziciji sa 25 bodova nakon pet pobeda uz 10 nerešenih i 17 poraza sa gol razlikom 35:55, sa pet bodova manje od prvog iznad crte Viljareala i oba tima osim aktera imaju po meč manje.