Trijumf gostiju i goleada bez pobednika (VIDEO)

Poslednja dva meča odigrana u subotu u prvom kolu španske La lige su završena jednom pobedom gosiju, dok je druga utakmcica okončana nerešenim rezultatom.

Leganes je na “Butrakiju” poražen od Osasune rezutlatom 1:0.

Jedini gol na utakmici je postigao Čimi Avilja u 75. minutu meča nakon asistencije Roberto Tores. Leganes je u finišu ostao sa fudbalerom manje u igrei jer je u trećem minutu sudijeke nadokande vremena crveni karton dobio Oskar Rodrigez. Srpksi internacioanlac Darko Brašanac koji je počeo utakmicu je odigrao skoro ceo meč, pošto je izašao iz igre u trećem minutu sudijeke nadokande vremena, kada ga je zamenio Lilo Kasteljano.

Viljareal je na stadionu “De La Keramika” odigrala nerešeno protiv Granade rezutlatom 4:4.

Santi Kazorla je doveo domaći tim u prednsot u 35. minutu, da bi u finišu prvog dela meča u šestom minutu sudijeke nadokande vremena izjendačio Fede Vico. Moi Gomez je nakon asistencije Ksavijara Kvitavilje. gosti su izjendačili u 62. minutu kada je nakon dodavanja Viktora Diaza precizan bio Darvin Mačis. Tri minuta kasnije je novu prednsot domaćinu doneo Moreno nakon pasa Gomeza, a nakon toga je u 73. minutu na 4:2 povisio Samjuel Čukvueze nakon asistencije Santija Kazorle. Roberto Soldado je samnjio na 4:3 u 75. minutu, a zatim je i asistirao prilikom gola u 81. minutu kada je strelac bio Antonio Puertas.