Tri nerešena meča i pobeda Sampdorije u gradskom derbiju (VIDEO)

Rivali su podelili po bod na prvom nedeljnom meču 32. kola italijanske Serije A, dok su u terminu posle takođe nerešeno ogigrane još dve utakmice, a Sapdorija trijumfovala u gradskom derbiju protiv Đenove.

Torino je na “Olimpjskom stadionu” u prvoj nedeljnoj utakmici odigrao nerešeno protiv Kaljarija rezutlatom 1:1.
Domaći tim je poveo u 52. minutu kada je precizan bio Simone Zaza nakon dodavanja Armanda Ica. “Bikovi” su u 73. minutu meča ostali sa fudbalerom manje u igri, jer je upravo strelac gola dobio crveni karton zbog raspravljanja sa arbitrom Masimilijanom Iratijem. Kaljari je tu prednsot iskoristio i nakon asistencije Luke Ćigarinija gol postigao Leonardo Pavoleti u 75. minutu. Gosti iz prestonice Sardinije su u takođe ostali sa jednim igračem manje na meču jer je i Luka Pelegrini sankcionisan zbog drugog žutog kartona u 82. minutu dok je u petom minutu sudijeke nadoknade vremena i Nikolo Barelja u Kaljariju dobio drugi žuti karton.

Sampdorija je trijumfovala kao domaćin na stadionu “Luiđi Feraris” reztulatom 2:0 u gradskom derbiju protiv Đenove. Vodeći gol za Sampdoriju je positgao Defrel nakon asistencije Kvaljarela u trećem minutu utakmice. Posle igranja rukom Davidea Biraskija u šesnaestercu, arbitar Đanpaolo Kalvareze je dosudio penal koji je realzizovao Fabio Kvaljarela u 53. minutu utakmice.
Darko Lazović je odigrao ceo meč za Đenovu od srpskih igrača, dok su Ivan Lakićević i Ivan Radovanović bili na klupi za rerezvne igrače.

Fiorentina je na stadionu “Artemio Franki” u Firenci odigrala nerešeno protiv Bolonje na utakmici koja je okončana bez golova.
Ceo meč za Fiorentinu je odgirao sprski rerezentativac Nikola Milenković na meču protiv tima koji predvodi bivši selektor naše selekcije Siniša Mihajlović, dok je Dušan Vlahović bio na klupi za rezervne igrače u timu iz Firence.

Sasuolo je na stadionu “Ćita Del Trikolore” u Ređo Emiliji tkaođe odigrao nerešeno protiv Parme rezutlatom 0:0. “Mlekadžije” nisu iskorisitle najbolju šansu da osvoje sva tri boda kada je Ćeravolov penal odbranio Konsilji u 40. minutu. Srpski internacionalac Filip Đuričić je u 89. minutu zamenio Manuela Lokatelija u igri.