Tošić golom doneo Partizanu plasman u finale Kupa (VIDEO)

Fudbaleri Partizana remizirali su Nišu sa Radničkim 1:1 (0:0), a nakon minimlanog trijumfa u prvom susret polufinala crno – beli su zasluženo izborili plasman u finale Kupa gde ih čeka Crvena zvezda.

Trener Savo Milošević je rizikovao u ovom meču ukazavši šansu od starta meča mladom Lazaru Pavloviću (17) koji je odlično iskoristio poverenje,a u finišu ga je zamenio legendarni Saša Ilić od koga će moći dosta toga da nauči.

Prvu priliku na „Čairu“ imao je Pantić posle akcije mladog Pavlovića i Tošića, ali je lopta otišla pored gola. U desetom minutu Ranđelović je lepo prošao po strani, poslao je loptu ka Haskiću, ali je malo falilo da stigne do nje. Ništa se značjnije nije dešavalo do 24.minuta, a onda snažan udarac Ranđelovića iz daljine, ali Stojković uspeva da loptu pošalje u korner. Dva minuta kasnije Rikardo je oprobao udarac iz daljine a lopta je završila pored gola. U 31.minutu protestvovali su gosti, Haskić je oborio u kaznenom prostoru Strahunju Pavlovića, tražili su penal, ali sudija se nije oglasio. Igrao se 38.minut kada je pantić probao udarcem iz daljine i malo je falilio da pogodi gol Nišija.  Do kraja prvog dela više nije uzbuđenja.

U nastavku domaćin kreće agresivnije ka golu rivala, pretio je Ranđelović u 51.minutu, a ponovo je odličan bio Stojković na golu. Samo sedam minuta kasnije ponovo udarac Ranđelovića, ali ovog puta lopta odlazi preko gola. Do 75.minuta se ništa značajnije dešavalo, da bi Radnički poveo. Saša Stojanović je polse karambola dobio loptu u kaznenom prostoru, raspalio je po njoj i doneo je svom timu prednost.

Mogli su gosti samo minut kasnije do izjednačenja, Drinčić je igrao rukom u kaznenom prostoru, ali se sudija nije oglasio. A onda u 80.minutu Partizan stiže do gola, Rikardo je uposlio Tošića u srce kaznenog prostora, a ovome nije bilo teško da pogodi za 1:1.

Praktično je ovaj pogodak sve rešio, domaći nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol rivala, pa je Partizan izborio plasman u finale gde će protiv Zvezde braniti trofej.