Tim srpskog reprezentativca u finišu izbegao poraz, a Bilbao pobedio Rajo Valjekano (VIDEO)

Prvi nedeljni meč u 32. kola španske La lige je okončan nerešeno, dok je domaći tim trijumfovao u drugoj utakmici dana.

Valjadolid je na stadionu “Hoze Zorilja” u prvoj nedlejnoj utakmici na meču protiv Hetafea odigrao nerešeno reztulatom 2:2.

Gostujući tim je prvi poveo na meču, pošto je posle asistencije Demijana Suareza precizan bio Mauro Arambari u 14. minutu utakmice. Nakon pola sata igre domaća ekipa je izjednačila, pošto je gol postigao Serhi Gvardiola, posle dodavanja Nača Martineza. Hetafe je ostao sa fudbalerom manje u igi pošto je drug žuti karton u 63. mnutu dobio Matijas Olivera. Pobednički gol, kako se kasnije ispostavilo je postigao Enes Unal u 69. minutu kada je bio siguran izvođač najstrože kazne sa 11. metara pošto je savladao Davida Soriju. Izjednačujući gol je u finišu meča u šestom minutu sudjeke nadoknade vremena postigao Horhe Molina.
Srpski rerezentativac Nemanja Maksimović je odigrao ce meča za Hetafe.

Hetafe je trenutno peti sa 13 pobeda uz 12 nerešenih i sedam izgubljenih utakmica sa 51 bodom, jednim manje od Sevilje koja je na četvrtom mestu koje vodi u Ligu šampiona sa gol razlikom 40:29, dok je Valjadolid 17, prvi iznad crte zone ispadanja nakon sedam pobede uz 10 nerešenih i 15 izgubljenih mečeva sa 31 boda uz gol razliku 26:45, sa bodom više od 18. Viljareala koji ima meč manje.

Atletik Bilbao je pobedio na “San Mamesu” na drugoj nedeljnoj utakmici kola utakmici na meču pritiv Rajo Valjekana rezutlatom 3:1.

Injaki Vilijams je postigao vodeći gol za domači tim nakon pasa Benjata Ečebarije, a nakon toga priliku da udvostuči prednost sa penala u 18. minutu nije iskoristio Raul Garsija jer mu je kapiten gostujućeg tima golmana Alberto Garsija odbranio jedanaseterac. Aleks Moreno je u 45. minutu utakmice izjendačio na 1:1 što je bio rezutlat na kraju prvog poluvremena. Rajo Valjakano je ostavo sa fudbalerom manje u giri kada je Luis Advinkula u 52 dobio drugo žuti karton nakon što je u 49 načinio prvi. Injaki Vilijams je dao gol za vođstvo Bilbaa u petom minutu durgog poluvremena, nakon asistencije Kordobe, da bi u 72. minutu na 3:1 povisio Raul Garsija posle dodavanja Ikera Muniaina. Posle pasa Adrijan Embarbe, gol kojim je Rajo Valjakano smanjio na 3:2 i vratio neizvesnost u meč je postigoa Raul de Tomas u 85. minutu utakmice, ali je to i bio konačan reztulat.

Atletik je na sedmom mestu sa 46 bodova nakon 11 pobeda uz osam nerešenih i osam izgubljenih mečeva, dok je u zoni ispadanja Rajo Valjekano koji je pretposlednji 19. nakon sedam trijumfa uz šest nerešenih i 19 poraza sa 27 bodova.