Tadić sa dva gola predvodio Ajaks do pobede za titulu (VIDEO)

Ajaks je trijumfom u gostima u poslednjem 34. kolu holandske Edervisie protiv De Grafšapa, rezultatom 3:1 osvojio titulu, a tim iz Amsterdama je do pobede predvodio srpski reprezentativac Dušan Tadić.

Lase Šone je u 37. minutu postigao prvi gol za Ajaks, da bi tri minuta kasnije Jozef El Jebli nakon asistencije Nabila Bahouija izjendačio. Međutim, nakon dodavanja Hakima Zijeha gol za preokret je postigao Nikolas Taljiafiko za 2:1 na kraju prvog poluvremena.

Dušan Tadić je zatim u 67. minutu postigao treći gol za tim iz Amsterdama sa penala, a nakon toga je i posle pasa Daleja Blinda iz igre dao i četvrti gol na meču u 87. minutu. Ajaks je prvi sa 86 bodova.

PSV je pobedio nakon preokreta Herakles rezutlatom 3:1 na “Filips” areni. Gosti su poveli već u prvom minutu preko Koningsa nakon pasa De Votera. PSV je izjendačio autogolom Drostea u 32, a preokenuo golom Firgevera u 48. minutu posle dodavanja Rozarija. Poslednji gol na meču postignut je u poslednjim minutima meča kada je nakondodavanja De Jonga precizan bio Malen, koji je postavio konačnih 3:1 u 89. minutu. Iako je tim iz Ajdnhovena trijumfovali, ali pošto su čekali kiks Ajaksa i da pobede sa osam golova razlike, sezonu su okončali na drugom mestu sa tri boda manje od tim iz Amsterdama.

Dakle, u kvalifikacije za Ligu šampiona su se plasrirali Ajaks i PSV, dok Fejenord i AZ idu u kvalifikacije za Ligu Eevrope, dok će Vitese, Utreht, Herakles i Groningen ići u doigravanje, gde će se odlučiti ko će još u Ligu Evrope, a iz lige ispada Breda za koju ni danas nije igrao Luka Ilić, Ekselzior i De Grafšap će igrati doigravanje za opstanak.