Sitijev minimalac protiv Arsenala, Junajted slomio Njukasl u finišu (VIDEO)

U derbiju 5.kola Premijer lige Mančester Siti je savladao Arsenal 1:0 (1:0). Presudio je Sterling u 23.minutu, golman Leno je odbio loptu do engleskog reprezentativca koji je iskoristio priliku ispred statične odbrane londonskog kluba. Nije viđen preterano dobra meč, gosti su odigrali loše, možda najlošije o početka sezone, pa je poraz bio neminovan.

Arsenal ostaje na devet bodova, Siti ima sedam.

U poslednjem susretu dana Njukasl je izgubio od Mančester Junajteda 1:4 (1:1). Svašta smo videli u ovom meču u kojem je mogao biti i drugačiji rezultat. Nije dobro počeo meč za goste jer je Šo u drugom minutu postigao autogol. uspeo je Fernandeš da izjednači, ali je VAR dosudio ofsajd Mate. Ipak u 23.minutu je bilo 1:1, Megvajer glavom pogađa posle kornera. Do odlaska na odmor po prilika na obe strane, ali mreže su mirovale.

Drugo poluvreme počeo je odlično prilikom Vilsona u 51.minutu kada se istakao golman De Hea. Na drugoj strani je sudija dosudio penal koji ne koristi Fernandeš.Kako se meč bližio kraju delovalo je da će timovi podeliti bodove. Usledio je sjajn finiš gostiju, u 86.minutu kontra, De Bek pronalai Matu, ovaj izbacuje Fernandešakoji iskosa vara golmana za 1:2. To nije bilo sve jer je Bisaka u 90.minutu povisio na 1:3, da bi u šestom minutu nadoknade i Rašord pogodio za 1:4.